Proč tu jsem? Naše cesta.

Stává se vám také, že si občas řeknete nebo vám proběhne hlavou

„Proč tu vlastně jsem? Co tu dělám? Jaký je můj cíl? Jaké je mé poslání? Jsem tu správně?“

Většinou mi tyto myšlenky naskočí v okamžiku když mi něco nejde, když si nejsem jistá sama sebou, když se mi něco, v té chvíli „špatného“,  stalo, když se něco prostě zasekne a já stojím na místě a nevím kudy dál.

To jsou přesně okamžiky v našem životě, kdy bychom se měli zastavit a vnímat co nám Vesmír, naše vyšší Já, nebo naše tělo říká. Protože, když se ztišíme a zastavíme, tak ono nám to většinou nastíní – kudy jít, kam vykročit, jaký další krok udělat. Jsou to okamžiky v našem životě, kdy dozráváme, moudříme a rosteme.

Když je všechno v pořádku, vše vychází, vše funguje tak jak má, jdeme zvesela a s plným zdravím po naší cestě, tak to jsou chvíle v našem životě kdy odpočíváme a nabíráme sílu.

Už řadu let pracuji s Reiki a před týdnem ke mě přišla na Reiki ošetření paní Magdalenka.  Krásná žena, jen už od prvního pohledu do jejího obličeje jsem viděla, že spousta věcí není v pořádku. Trpí už od dětství bolestmi hlavy, které se stále stupňovaly až do každodenních migrén.  Za tu dobu prošla nespočet lékařských vyšetření ale žádná příčina nebyla nalezena.  Přišla, protože musí brát velmi silné léky a migrény má od rána jak vstane až do večera a často i v noci. Už se to nedá vydržet a rozhodla se zkusit Reiki. Chtěla by dělat tolik věcí ale nic kvůli bolesti nemůže.

Panebože říkám si, proč musí ta žena zažívat tolik bolesti?

Včera přišla po druhé. Nic jsem neočekávala, protože  celoživotní bolest nezmizí po jednom Reiki ošetření. A Magdalenka se rozpovídala: „Představte si, dnes ráno jsem si nemusela brát 2 silné prášky ale stačil mi jen 1 slabý! A dokonce dopoledne mě celé 2 hodiny hlava vůbec nebolela. To bylo úžasné!“ A hnala se rovnou k masážnímu stolu abychom co nejdříve začaly druhé ošetření…

V té chvíli mě málem vyhrkly slzy a já si znovu připomněla – PROTO tady jsi Blani.

Tahle cesta má opravdu smysl. Je to to nejlepší co můžeš lidem poskytnout. Jsi tu správně.   Děkuji Vesmíre.

Víte, je to neskutečné, ale Vesmír vám většinou okamžitě odpovídá, stačí jen naslouchat.

Úplně poprvé jsem se něco málo o Reiki dozvěděla v roce 1994. Ale to jsem studovala vysokou školu a měla naprosto jiné zájmy. Nicméně prvotní informace byla vložena a to je na tom to nejdůležitější.

Možná se vám také stalo, že vás něco trklo, napadlo, něco jste se dozvěděli a v tom okamžiku, přesně       v tom jedinečném okamžiku,  jste věděli – ano to je to pravé…. ALE, zrovna jste neměly čas to zrealizovat, zrovna jste se zabývali něčím jiným, zrovna jste pospíchali, nebo jste přišli domů, pověděli o tom a bylo vše zabito a rozmetáno … a ta informace se ve vás jen uložila a čekala a čekala.

Semínko bylo zaseto.

Dostudovala jsem vysokou školu a hnala se do obchodu, stavěla jsem se na své vlastní nohy a žila jsem jak se dalo. Během té doby přišlo spousta pádů i vítězství, často jsem jela od rána do večera. Dosvištěla jsem neuvěřitelnou rychlostí na dno, kde jsem se dobu plácala. Mé dno se jmenovalo astma, smutek, rozbitý vztah, nechuť cokoli dělat. Více najdete v mém příběhu.

To byl rok 2003 – a víte co udělalo semínko? – začalo klíčit a drát se z té udupané země na světlo! Přišlo ke mě Reiki a najednou, pomalu ale jistě jsem začala mít pocit, jako bych vykročila na nějakou klidnější cestu a po té jdu stále dál.

Jsem vděčná, za to, že jsem tenkrát potkala Reiki. Jsem vděčná, že mohu lidem svůj příběh vyprávět a umožnit jim setkat se s Reiki také.

Jsem tu dnes pro lidi, kteří se také nějak zamotali na své cestě a potřebují  pomoci s prvními krůčky. Potřebují trochu zalít to semínko, které uvnitř stále čeká aby mohlo za světlem. Potřebují se zastavit a zaposlouchat se, co jim Vesmír nebo tělo pravděpodobně  už dobu říká. Podívat se na svou nemoc nebo situaci trochu jinak. V klidu a z jiného úhlu pohledu.

Vždycky když dostáváte Reiki ošetření nebo sami na sobě s Reiki pracujete, jste v klidu, v tichosti, jste uvolnění a vnímáte své tělo a občas „vypnete“ natolik, že jste tu společně s Vesmírem. Prostě jen jste. Zkuste to. Cesta je otevřená.

Kdykoli a kdekoli se nacházíme na své cestě a nevíme kudy kam – zastavme se a začněme naslouchat.  Cesta tu je, jen ji uvidět a vykročit.

Miluji Reiki a jeho působení a proto jsem pro Vás napsala i eKnížku o Reiki. Kdyby jste náhodou měli chuť a čas přečíst si něco o Reiki, pak je tu pro Vás:  eKnížka Zázrak Reiki.

Blanka Heltová
Specializuji se na znovunalezení zdraví, radosti a celkové rovnováhy u lidí, pomocí Reiki, Shiatsu a tradiční čínské medicíny. Můj příběh si přečtěte zde >> Blanka je také učitelem Reiki a pořádá semináře, kde učí lidi s Reiki pracovat. Termíny seminářů najdete zde >> Je autorkou eBooků Zdarma 5+ tipů, jak najít toho pravého učitele Reiki >> a Organove hodiny >> Autorkou jedinečného eBooku o Reiki Zázrak Reiki >> A autorkou eBooku Cesta k uzdravení Cesta k uzdravení >>
Komentáře