Mé velké přání

Od té chvíle co pracuji s Reiki mám jedno velké přání. A toto přání se ještě zvětšilo, když jsem k Reiki přidala Shiatsu a Tradiční čínskou medicínu a začala pomáhat lidem naplno.

Mým velkým přáním je:

Aby se západní medicína propojila s východní medicínou.

Vím, že pro hodně lékařů i lidí je to zatím naprosté sci-fi. Ale také vím, že někteří lékaři a vědci už toto začínají chápat a podporovat. Je jich stále více.  A v dnešní transformační době jich bude hodně přibývat.

Jen si představte jak by bylo skvělé, kdyby se na vás obvodní lékař podíval jako na celek, viděl co začíná habrovat (aniž by vás něco bolelo) a k tomuto pohledu si mohl ještě udělat laboratorní testy, nebo jiná vyšetření, aby to co viděl jen upřesnil a potvrdil. A pak vám místo léků doporučil cvičení, byliny, akupunkturu, energetické masáže (třeba Reiki, Shiatsu, Kraniosakrální,…)  a změnu myšlení.

Jak by bylo fajn, kdyby ORL lékař koukl zároveň nejen do krku ale i na váš jazyk a mohl si z něho provést relativně přesnou diagnostiku celého člověka a doporučit vám na co si dát pozor. Kdyby vás chirurg po provedení operace mohl předat do rukou akupunkturisty a rána a vše okolo by se lépe a rychleji zahojila, bez vedlejších účinků silných léků. Kdyby se místo některých drahých chemických léků mohly zařadit alespoň částečně byliny, světlo, energie,…. Kdyby…..

Proč to tak zatím není?

Oba systémy jsou založeny na naprosto protikladném chápání člověka.

Západní systém (západní medicína je tu s námi přibližně 300 let) rozděluje fyzické tělo na stále menší a menší částečky. Máme nové přístroje, které to vše umí změřit. Máme vysoce specializované lékařské obory, které se zaměřují na maličkatý kousek našeho těla. Zaměřují se většinou na lokalizaci a ošetření části, která bolí. Bohužel ale, už nemají šanci vnímat tělo jako celek. A už vůbec do takto složitých oborů nejde vložit ani myšlenka na to, že nejsme jen fyzické tělo. Máme také svá energetická těla. Je tu Duše i Mysl…..

Tímto prosím vás vůbec nezpochybňuji práci lékařů! V žádném případě! Klobouk dolů, protože někteří specialisté dokáží s fyzickým tělem udělat opravdové zázraky a zachraňují tak životy lidí. Velmi si vážím vyspělých a moderních přístrojů a lékařů, kteří s nimi umí zacházet. Vážím si lékařů, kteří v akutních případech napnou všechny své síly a obnoví naše tělo tak, že můžeme dál žít většinou plnohodnotný život. Ano tito jsou potřeba a zaslouží si velké poděkování.

Na druhou stranu v našem zrychleném stresovém věku máme spoustu chronických problémů, které se po léčení západním systémem prostě nelepší. Kde se dává nebo zkouší jedna tabletka za druhou až se člověk ocitne v „začarovaném“ kruhu. A co pak? Co dál? Pak můžete slyšet – už jste stará, už na to máte věk, to už tak bude, to je genetické, to je dědičné, ….. Ale naše tělo není stavěno nato aby odešlo kvůli nemoci!

Naše tělo není stavěno na to, aby odešlo kvůli nemoci!

Můžeme se dožít velmi vysokého věku naprosto zdraví a vitální!

Východní systém se naopak zaměřuje na člověka jako celek. Existuje tu už více než 5.000 let a má spoustu zkušeností. Je si vědom toho, že vše souvisí se vším. Že naše fyzické tělo je propojeno s energetickými těly pomocí energetických drah. A hledá příčinu našeho problému. Nezaměřuje se pouze na bolestivou / problémovou část. Občas by se mu ale laboratorní výsledky a vyšetření moderními přístroji prostě velmi hodily.

Pro naše chápání je velmi nezvyklé, když nás bolí hlava a terapeut začne pracovat na určitých bodech na chodidle a palci u nohy a hlava bolet přestane. Protože on velmi dobře ví, že tyto 2 partie těla jsou propojené a ví také jak a co to ovlivňuje a s čím to souvisí. Většinou vám k tomu ještě dá nějaké byliny, doporučí změnu stravy a nebo ukáže cvičení. Velmi dobře dokáže odhalit nerovnováhu, která se ještě neprojevila ve fyzickém těle.

A do těchto dvou systémů ještě vstupuje sám člověk. Na to nesmíme nikdy zapomenout! Vstupuje sem se svýma emocema, pocitama, se svoji intuicí, se svýma myšlenkama a s předlohama uloženýma ve svých energetických tělech.

Chápu, že na energetická těla si nemůžeme sáhnout a většina z nás je ani neuvidí. Ale už můžeme svá nejbližší energetická těla vyfotit! Říká se tomu Kirlianova fotografie. Sice se jedná o okamžik, protože vše se stále mění a naše jemněhmotná /energetická těla mění svoji barvu, ale jde to. Můžeme fyzicky vidět kmitající částice kolem svého fyzického těla jako zář. Někteří lidé to mohou vidět kolem vás i bez focení 🙂 a nejen vaše blízké okolí.

Dlouhodobé, těžké  nemoci, s častou „nálepkou nevyléčitelné“. Obrovská kvanta léků s nekonečnými vedlejšími účinky na fyzické tělo i na naše prostředí. Lékaři sdělující fakta bez kousku naděje, pouze popisující „pravdu“ o fyzickém těle. Ale už si neuvědomující, že je to jen částečná pravda. Sdělují většinou informace jen o malé části z celku. Bohužel příbuzní nebo pacient, pak tyto informace vloží do svých myšlenek, do svých energetických těl a tím neskutečně nevědomky snižují možnost na uzdravení.

Vždy je tu naděje na uzdravení! Jen velmi záleží na myšlenkách, emocích, stavu energetických těl a energetického prostoru v nás a okolo nás! A za tímto si pevně stojím, na základě vlastních zkušeností.  (V závěru uvádím jeden z mnoha příběhů…)

A pak tu jsou otázky:

Proč jeden člověk zemře a druhý se uzdraví, když měli stejnou diagnózu a naprosto stejné léčení? Proč dochází ke spontánním uzdravením ze dne na den? Proč naše myšlenky mohou vyrobit nemoc nebo ji také zlikvidovat? Proč lidé hlásí, že je jim lépe, když se jim podá cukrová pilulka jako lék (tzv. placebo)? Proč když odejde jeden milovaný člověk z páru, tak občas ten druhý odejde velmi rychle za ním aniž by měl nějaké měřitelné fyzické problémy? Co je za tím?

Žijeme v těžce materiální společnosti. Většina lidí má v sobě silně zakořeněný ale naprosto scestný pohled na svět: Co vidíme a můžeme změřit, to existuje. Co nevidíme, nemůžeme si na to sáhnout ani to změřit, to pro nás prostě neexistuje.

Ale proč? Proč si tohle myslíme?

Protože nás to takhle ve škole učili? Protože to chce systém? Protože to říkají všude?  Protože je lepší, když nemyslíme, když se těmito otázkami nezabýváme?

Zkusme se nad tím jen zamyslet. Nechci tu předkládat vědecké výzkumy, ty najdete když budete hledat. Jenom vás prosím, zkuste se nad tím zamyslet. Doba pokročila a my nemůžeme stále trvat na tom, že to co nevidíme a nemůžeme si osahat to prostě není, neexistuje a nefunguje.  To je zastaralý názor, který je dnes už naprosto mimo realitu.

Uvědomte si například, že fotoreceptory lidského oka jsou schopny vnímat jen miniaturní kousek světelných vln z celého spektra! A to mezi 400 – 760nm. Spoustu toho co je okolo nás nemůžeme svýma fyzickýma očima vidět!

Vše je propojeno se vším.

Každý člověk je složen z několika těl i když vidíte zatím jen jedno.

Každý člověk může svýma myšlenkama ovlivnit své zdraví.

Každý má uložen ve svých předlohách stav zdraví, ke kterému se může kdykoli vrátit.

Každá nemoc nebo problém se nejprve objeví v energetickém poli člověka. Tam ji východní medicína může zachytit a urovnat, ještě předtím než se projeví ve fyzickém těle.

Každý člověk je obdařen intuicí. A i když ji zatím třeba nepoužíváte, máte ji tam. Je spojena se Zdrojem a čeká až ji začnete používat.

Každý člověk může být zdravý až do svého odchodu do Světla. Chcete-li až do smrti.

Každý jeden z vás na tom může začít pracovat. Právě teď.

S energetickými těly se učíme pracovat pomocí Reiki. Říkám tomu první krok k pochopení. Protože na Reiki 1 semináři se naučíte vnímat část z toho, co nemůžeme vidět. Trochu nakouknete do svých myšlenek. Na Reiki 2 semináři se pak naučíte s myšlenkama perfektně pracovat. Změníte se, protože začnete chápat alespoň částečně propojení celku.

Až začneme hlouběji vnímat naše myšlenky, naše energetická těla, naši Duši, náš Zdroj, můžeme se dostat do bodu, kdy nerovnováhy vyřešíme už ve svých energetických tělech, pomocí myšlenek, intuice, předloh a Zdroje. Pak se nemoci nebudou ukazovat na našich fyzických tělech jenom proto abychom je konečně viděli.

Více o tom píši v eBooku: „Cesta k uzdravení“

K tomu je však zapotřebí trochu práce z naší strany.

To vše bude až my lidé budeme opravdu chtít a začneme se skutečně starat o své zdraví. Místo toho abychom při prvním problému jen snědli tabletku, nebo skočili k lékaři aby nám nějakou tu tabletku dal. Hlavně ať je to rychle pryč, abychom mohli jet zase dál ve vyjetých kolejích. Bez jakéhokoli zájmu a vnímání toho co nám tělo říká.  Ale to už je další a rozsáhlé téma, které můžeme probrat příště.

Byla bych ráda, kdyby o této problematice vědělo více lidí a také více lidí si jí uvědomovalo. Protože naše myšlenky jsou silné a pokud opravdu hodně z nás bude mít v sobě tuto myšlenku, pak je větší pravděpodobnost, že se to povede.

A na závěr bych s vámi chtěla sdílet právě aktuální příběh mého tatínka. Bude mu 80 let.

V listopadu 2022 prodělal můj tatínek těžkou mozkovou příhodu. Nepodařilo se ho dostat úplně nejrychleji do nemocnice, protože obvodní lékař sice diagnostikoval mrtvici a správně řekl, že je nutný co nejrychlejší převoz do nemocnice. Ale zároveň také sdělil mamince, že  nemá volnou sanitu….

Když už se konečně tatínek dostal do nemocnice (odvezla ho maminka ve svém autě), byla mu poskytnuta základní pomoc a byl umístěn na JIP. Po provedeném CT mi lékař sdělil, že tatínek prošel těžkou mrtvicí a je ochrnutý na celou pravou polovinu těla. Tatínek nemluvil, nemohl polykat, pravá ruka ani pravá noha nefungovala.

Zároveň mi lékař sdělil „svoji pravdu“ – skutečná fakta – „Je to špatné. Váš tatínek bude už jen ležící. Sežeňte si místo na LDN.“ Když jsem se zeptala, zda je nějaký lepší výhled, ohradil se, že mi to říká tak jak to je… Ať si nic nemaluju…

Se svými zkušenostmi, jsem si tato „jeho fakta“ nechala pouze pro sebe a nikomu z rodiny, kteří za tatínkem chodili, jsem to neřekla. Všem jsem sdělila pouze to, že tatínek prodělal těžkou mrtvici, máme před sebou hodně práce ale když on bude chtít a my ho podpoříme, tak chodit bude. A vůbec jsem ani o jiné verzi nepřemýšlela.

Hned 3-tí den, kdy byl na JIP jsem začala s masážemi a aktivací důležitých akupunkturních bodů. Každý den, ve chvílích, kdy byl tatínek vzhůru i ve chvílích, kdy byl pod vlivem léků úplně mimo. Postupně jsem k masážím nohou i rukou přidávala jednoduchá cvičení. Vždy jsme mu přinášeli pozitivní zprávy, fandili mu a vždy jsme vymysleli něco, čemu jsme se všichni smáli. Když se nás zeptal, jak to s ním vypadá a jestli bude chodit? Okamžitě jsme říkali, že jasně, že je to přeci samozřejmé. Co by jiného dělal než chodil….?

Lékaři a sestry na JIP nás nejprve hodně omezovali a zakazovali s tatínkem cokoli dělat. Pak, když viděli, že jsme tam každý den a přinášíme radost, tak nás nechali a vždy už jen mávli rukou. Za což jsem jim velmi vděčná. Možná se v tu chvíli mysleli – „a jéjej zase je tu ta bláznivá rodina…“

Zároveň jsem požádala své žáky s Reiki 2, aby mému tatínkovi posílali energii. Jak kdo časově stíhal a mohl. Tatínek moc chtěl. Sama jsem mu dávala Reiki energii kontaktně a 2x denně mu posílala celkové Reiki ošetření na dálku.

Po čase jsme se dozvěděli, že za tatínkem začal chodit pravidelně logoped a rehabilitační sestra, která s ním začala cvičit. Díky Bohu za ně!

Na vánoce a část ledna, byl s námi doma. (oddělení v nemocnici se na svátky zavíralo…) Denně jsme masírovali, cvičili, chodili s chodítkem, stále jsem pracovala jak na jeho akupunkturních bodech tak na celých energetických drahách. Ruku i nohy jsme dávali denně do vířivky s teplou vodou a epsonskou solí. Zároveň mamka vařila co nejkvalitnější jídlo, mixovali jsme čerstvé ovoce a podávali, kromě nařízené medikace, také vitamíny a minerály. Zpívali jsme jednotlivé hlásky, tóny, mantry, cvičili gestikulaci a jazyk. Moc se mu líbila mantra ÓM a její rozeznívání všude možně po těle. Vždycky jsme se u toho všichni pořádně nasmáli. Občas jsem se musela v duchu smát i myšlence, že kdyby nás někdo cizí sledoval, tak nás určitě všechny odvezou do blázince.

Dnes se tatínek už sám zvedne, sám se postaví a začíná chodit už sám bez chodítka (pouze s jištěním člověka vedle, kdyby náhodou….). Mluví a je mu rozumět. Spadlá tvář už je zase v normálu. Jí a polyká už sám. Pouze některé věci musí mít zatím ještě mixované. Směje se a chce zase naprosto normálně chodit jako dříve.

A já děkuji

 • Všem lékařům a sestrám, kteří o něj pečovali, že na začátku stabilizovali pomocí medikace jeho základní životní funkce.  Že dělali to co umí a nechali dělat i mě to co umím zase já.
 • Všem mým žákům s Reiki druhým stupněm, kteří tatínkovi na dálku denně posílali energii a tím ho podporovali a pomáhali mu v uzdravování.
 • Ivě, která mi poskytla energetické kapičky pro očistu mozku a my je aplikovali tatínkovi po celou dobu.
 • Terezce, mladičké fyzioterapeutce, která mě ujistila, že to co dělám je dobré a poskytla mi další trefné rady. Neboť mě tím zbavila strachů a pochybností, zda to co dělám, dělám dobře.
 • Všem svým přátelům, za informace, kde sehnat všechny potřebné pomůcky pro domácí péči i informace o možných příspěvcích na péči. To vám totiž nikdo neřekne…
 • Charitě, která nám všechny pomůcky, včetně polohovací postele, domů zapůjčila.
 • Všem doma za pozitivní přístup a Lásku, i když to někdy drhlo. Otevřeně a popravdě – není úplně jednoduché spadnout rovnýma nohama a bez jakýchkoli zdravotnických zkušeností, do 24 hodinového ošetřování a péči o téměř jen ležícího člověka. Občas to prostě jiskřilo, hlavně když únava a nevyspání už přesahovaly meze….
 • Všem lékařům, sestrám a fyzioterapeutům, kteří nyní o tatínka pečují a pomáhají mu znovu samostatně chodit a pracovat s rukou. Díky tomu, tu já mohu nyní psát a sdílet tento příběh….
 • A hlavně děkuji Vesmíru a Zdroji za vše čím jsem v životě prošla, za vše co umím a vím, za vnímání energií a energetických těl, které jsem se naučila, za tisíce úžasných možností, které mi poskytují. Neboť díky tomu, jsem mohla vše použít a pomoci tatínkovi. Nemusela jsem tu jen sedět, koukat, plakat, stěžovat si a být „bez-mocná“ a smutná.

A proč vám to tady píši? Chci vám tím říci následující:

Vždycky je naděje! Pokud dotyčný chce a nevzdá to.

To, co vám sdělí lékař jako fakta, je důležité, ale je to pouze jeden pohled na věc. Vždy je pohledů více a my máme možnost si vybrat. Vesmír má pro nás stovky možností!

Když se západní medicína propojí s východní, se změnou myšlení a přístupu všech zúčastněných a člověk sám opravdu chce, mohou se lidé uzdravovat lépe, snadněji a dříve. Mohou se dít i zázraky!

A to je mé velké přání pro tuto dobu.

Přeji vám kouzelné dny a nekonečné objevování sebe samých a vědomé vnímání všech možností, které vám Vesmír a Zdroj nabízí.

Blanka

PS: Pokud budete chtít hned začít, můžete se přihlásit na Reiki 1 seminář, nebo si nejprve pročíst ebook „Zázrak Reiki“.  Vše je ve vašich rukách.

Každý máme svobodnou volbu.

Blanka Heltová
Specializuji se na znovunalezení zdraví, radosti a celkové rovnováhy u lidí, pomocí Reiki, Shiatsu a tradiční čínské medicíny. Můj příběh si přečtěte zde >> Blanka je také učitelem Reiki a pořádá semináře, kde učí lidi s Reiki pracovat. Termíny seminářů najdete zde >> Je autorkou eBooků Zdarma 5+ tipů, jak najít toho pravého učitele Reiki >> a Organove hodiny >> Autorkou jedinečného eBooku o Reiki Zázrak Reiki >> A autorkou eBooku Cesta k uzdravení Cesta k uzdravení >>
Komentáře
 1. Patricia napsal:

  Ahoj Blani,

  tiez si zelam aby sa zapadny a vychodny pohlad na zdravie a liecenie spojil. Je vela lekarov, ktori vnimaju, ze nie je iba fyzicke telo atd. Zial zatial to zdravotny system neumoznuje…
  Nech sa tvoj ocko co najskor zotavi. To je skor vynimocne 🙂 ze ste takto cela rodinka nastaveni, krasne ako spolupracujete.

  Patri

Komentáře nejsou povoleny.