Můj příběh

Pomáhám navrátit lidem zdraví, radost, energii a celkovou rovnováhu. A tím zlepšit svět ve kterém všichni společně žijeme.

Zdraví - Radost - Spousta energie pro všechno co dělám - Pohyb bez bolesti - Smích - Spokojenost...

 

Tak by se dal popsat dnes můj život, který si užívám a žiji naplno.

Moji láskou a nadšením je Reiki a Shiatsu, spolu s tradiční čínskou medicínou, kterým se věnuji už dlouhou dobu. 

Mám skutečnou radost, když vidím, jak mí klienti ožívají, zlepšuje se jim zdraví, začínají jim zářit oči a začínají dělat věci, které mají rádi a které předtím dělat nemohli.  Odcházejí bolesti, únava, stres, dlouhodobé zdravotní problémy .... a nahrazuje je právě radost, energie, síla, vyrovnanost, zdraví a život - "nový" život.

Jsem šťastná, když pak od nich slyším:  "já zase tancuji", "jsem klidnější, už mě nerozzuří každá maličkost", "měla jsem spousty energie a začala jsem zase běhat", "já si tady vždycky tak odpočinu", "byl jsem lyžovat a bylo to super", "já jsem zase po dlouhé době spala celou noc", "mohu zase hýbat hlavou", "poprvé jsem měla menstruaci bez bolestí", "dýchá se mi daleko lépe", ...

Miluji svoji práci a dělám ji s opravdovou Láskou, protože dává smysl mému životu a stala se mým posláním.  

Ale nebylo to u mě vždycky tak.  Před 20-ti lety to u mě vypadalo naprosto jinak!

Byla jsem "úspěšná" manažerka v reklamní agentuře, jela jsem naplno od rána do večera. Bavilo mě to a dávala jsem tomu vše. Každý den jsem si užívala velké porce stresu. Postupně jsem začínala mít občas chřipky, to má ale přeci každý. Jenže pak častěji a častěji. K tomu se přidaly záchvaty kašle a rozběhl se nekončící kolotoč angín, chřipek, antibiotik a dalších léků. Postupně přišla diagnóza - silné astma. S tím související rozpadající se osobní vztah, smutek, neskutečná únava, nechuť cokoli dělat. Prostě "vymačkaný citrón".

Pomalu jsem začala přemýšlet o tom, jestli takovýhle život má opravdu smysl. Proč tu vlastně jsem? 

Sny se vám rozplynou, nechtěla jsem zábavu, peníze, cestování, protože jsem si nic z toho nemohla pořádně užít. Jediné, co jsem chtěla, bylo zdraví a Láska.

Po pár letech tohoto fungování jsem si jednou ráno řekla a dost!  To stačilo. Takhle žít nechci! A při další kontrole na alergologii jsem se zeptala svého lékaře: " Pane doktore a kdy budu zdravá? Úplně zdravá!" - po jeho dlouhé odpovědi jsem pochopila, že to byla "hloupá" otázka. Tudy cesta nevede.

Musím něco změnit!  Já sama, takhle už dál žít nemohu ....

A skutečně jsem se rozhodla UZDRAVIT.

Nebyla to jen pouhá věta, kterou jsem jen tak prohodila, když mi bylo zle. Bylo v tom to rozhodnutí, ta síla. Udělám cokoli proto abych byla zdravá. Věřila jsem tomu na 100% a vůbec jsem o tom nepochybovala ani dále nepřemýšlela. Můj mozek většinou vždy našel něco proč to nepůjde. V tuto chvíli ale nedostal vůbec žádnou šanci.

A hned další den - Náhoda? (dnes už vím, že náhody neexistují)  Do mé cesty vstoupilo Reiki.  Začala jsem chodit na ošetření a zpočátku jsem byla "nevěřící Tomáš".  Po několikátém ošetření se mé astma sice moc nepohnulo, ale má psychika se začala zlepšovat. Začala jsem se znovu usmívat, začala mizet únava a já cítila, že mám nějak více energie.

Wau! Něco se děje! Pak mi začal ustupovat i kašel a já si po určité době uvědomila, že skoro nepoužívám dýchací spreje! Wau! Přišlo naprosté nadšení a i já se naučila pracovat s Reiki.

Výsledek? - po 1 roce každodenního dávání a dostávání Reiki, jsem postupně odhazovala léky, spreje, antibiotika.  Začala jsem úplně zářit a rozhodla se, že s Reiki budu pomáhat lidem.

Je to už 20 let a jsem šťastná a zdravá, žádné záchvaty kašle, žádné léky.  Jen občas bylinky, když se nachladím.

V roce 2004 jsem začala s Reiki hodně pracovat a ošetřovat druhé lidi. Zároveň jsem se začala učit spoustu dalších věcí. Byla to pro mě cesta - neuvěřitelná cesta sebeobjevování, dozrávání, cesta osobního růstu. Cesta naslouchání a vnímání. Cesta ticha. Cesta pohybu.

Absolvovala jsem různé semináře z nichž nejúžasnější byly: devítiměsíční seminář osobního rozvoje a růstu - Cesta k sobě a seminář Aktivizace vnitřních rezerv.

Prošla jsem se po ohni - holýma nohama po skutečných žhnoucích uhlících. To byla pořádná lekce pro můj strach a skutečné pochopení, že nejsme jen fyzické tělo.

Znovu jsem si přeorganizovala celý svůj žebříček hodnot.

A na závěr, po několika letech mé cesty, jsem stanula před svým učitelem a v roce 2008 jsem byla zasvěcena do Mistra Reiki. Stal se ze mě učitel Reiki.

Od té chvíle jsem začala učit a vést další lidi na jejich cestě s Reiki.  

Protože je lepší, když se můžete sami o sebe postarat okamžitě, když problém nastane, nežli čekat na volný termín u terapeuta a platit za ošetření.

3 roky jsem věnovala studiu Shiatsu a Tradiční čínské medicíně. Tím se mi otevřel další prostor a zapadlo další puzzle do skládačky. Otevřelo se mi tisícileté vědění tradiční čínské medicíny a její kompletní diagnostika.  Zjistila jsem, že mám hodně věcí ke studiu ještě na dalších pár let 🙂

Jsem nadšená, když mohu najít příčinu nemoci a řešit ji, nežli dát záplatu na důsledek.

No a tohle všechno jsem celou dobu stíhala dělat s nadšením po večerech, sobotách a nedělích. Přes den jsem byla stále manažerka v reklamní agentuře. Skvělá jízda a stíhala jsem vše. A taky Vám řeknu, byla jsem utahaná jako kůň!

A pak přišel okamžik, kdy jsem si uvědomila následující věc:

Pracuješ 8,5 hodin denně 5 dní v týdnu už 20 let ve firmě, kde Tě to už moc nebaví a nic Ti to nedává (kromě výplaty). Naproti tomu pracuješ 2-4 hodiny večer, 3-4 večery v týdnu, pečuješ o lidi, miluješ tuto práci, baví Tě a naplňuje, jsi šťastná, lidem to pomáhá a vidíš v tom úžasný smysl života. 

Zastav se! Něco tu nehraje!

Tak jsem se zastavila  a k 31.12.2016 jsem opustila zaměstnání manažerky a udělala veliký krok trochu do neznáma.  A věnuji se lidičkám a jejich zdravíčku naplno.  Od 1.1.2017 dělám opravdu jenom to, co mě baví, co mě naplňuje - pečuji o klienty, jsem šťastná a vidím nádherné výsledky a radost v očích lidí. 

A tak jsem tu pro vás, stejně jako Reiki, Shiatsu a tradiční čínská medicína.

 

 

Blanka Heltová

- Vystudovala Technickou Universitu v Liberci, fakultu textilní.

- Absolvovala bakalářské studium na fakultě pedagogické.

- Studovala speciální pedagogiku a po dobu studií pracovala s dětmi v Jedličkově ústavu v Liberci.

- S Reiki aktivně pracuje od roku 2004.

- Absolvovala seminář Aktivizace vnitřních rezerv.

- Absolvovala 9-ti měsíční seminář osobního růstu Cesta k sobě.

- Prošla se holýma nohama po žhavých uhlících.

- Od roku 2007 se věnuje bojovému umění Aikido.

- Od roku 2008 je tradičním mistrem Reiki Usui Shiki Ryoho a začala učit další lidi a pořádá pravidelně Reiki semináře.

- Od roku 2013 pracuje s ušníma svícema a moxou.

- Od roku 2015 pracuje s ladičkama a baňkama.

- Od roku 2015 cvičí pravidelně Zhong Yuan Quigong... cchi kung.

- Od roku 2016 pracuje s kraniosakrální terapií.

- V roce 2016 úspěšně dokončila 3-letou profesionální Darja Shiatsu Schoolpraktikuje Shiatsu.

- 20 let pracovala jako obchodník a poté jako obchodní ředitelka v reklamní agentuře. Tuto práci ukončila a věnuje se plně znovunalezení zdraví, radosti, energie a celkové rovnováhy klientů.

- Poskytuje Reiki ošetření, Shiatsu ošetřeníklasické relaxační masáže.

- Stále se zabývá prohlubováním studia Tradiční čínské medicíny.

- Aktivně se věnuje bylinkářství, sběru a studiu bylinek.

- v červnu 2018 absolvovala Školu přírodních terapií - Bylinkářství

- v dubnu 2020 absolvovala týdenní tréning "Poznej sílu své mysli" - Dr. Joe Dispenza

- Jejím největším učitelem je sám život, který žije naplno a s radostí.

- Je autorkou eBooků:

5+ tipů jak najít toho pravého učitele Reiki

 

Orgánové hodiny

Zázrak Reiki

a pokladu - Uzdravte své tělo a neb ducovní příčiny nemocí a léčebné afirmace. ( Lze získat pouze jako dáreček k eKnížce Zázrak Reiki)

eBook "Cesta k uzdravení" - přínáší  10 praktických kroků k uzdravení těla, mysli i duše a udržení si trvalého zdraví.