Co je to REIKI?

Po 16-ti letech každodenního používání Reiki, kdy se mi stalo nenahraditelným pomocníkem v téměř každé situaci, jsem si naivně myslela, že už ho všichni musí znát. Opak je pravdou. Někteří lidé Reiki znají a používají, další tuší co by to asi mohlo být a velká většina se s Reiki vůbec nesetkala a neví co to vlastně je.

Proto je slušností Vám Reiki představit, stejně jako nového člověka. Seznámit Vás, abyste si pak mohli povídat a hrát. I svým žákům, kteří jsou na Reiki semináři, říkám hrajte si s Reiki! Je to to nejúžasnější co pro sebe můžete udělat.

 

A čím je Reiki pro mě?

 

Reiki_Blanka

Reiki je pro mě milující, nekonečná, univerzální  životní energie. Reiki je pro mě síla, která mi pomáhá se zklidnit, zastavit se, vnímat a cítit co se děje uvnitř mě i venku. Reiki je pro mě hlubokou inteligentní a zároveň neuvěřitelně jemnou silou/ bytostí. Je pro mě nekončící cestou životem, na které se stále učím nové a nové věci.

Přináší mě radost v podobě šťastných lidí, kteří nacházejí v Reiki jak úlevu od svých fyzických bolestí, tak jim otevírá a zároveň ukazuje cestu v léčení duše.  Když s Reiki člověk pracuje, síla pak prostupuje do všech oblastí našeho života.

Je kouzelné pak slyšet:

 „Dříve jsem byla nachlazená od podzimu a trápila jsem se s tím až do jara. Od té doby co používám Reiki jsem nachlazená vůbec nebyla! Celý podzim, zima i minulé jaro jsem úplně v pohodě. To je neuvěřitelné!“ (Ivet a Lia, mají Reiki 1)

„Vzpomínám, jak mě Reiki krásně prohřálo. Dokud jsem nevyzkoušela, nevěřila jsem… Ale jak člověk ucítí sílu Reiki, je ohromen.“ (Petra, má Reiki 1)

„Po prvním Reiki ošetření jsem se cítila jako znovuzrozená. Moc mě to pomohlo. Po druhém ošetření to bylo ještě lepší. Mám plno energie.“ (Julie)

A spoustu dalších zkušeností, které můžete najít na: http://blankaheltova.cz/prihlaska-na-seminar-reiki-1/

Reiki je pro mě síla, která mi pomáhá při běžných bolístkách, jako je začínající škrábání v krku, únava, začínající bolest hlavy. Prostě jakékoli bolístky nikdy nenechávám rozjet naplno. Reiki mi pomůže hned na jejich začátku.

Reiki mě naučilo, vždy se při bolístce zastavit a popřemýšlet o tom, kde se ta potvůrka – bolístka vzala a co se mi tím snaží tělo říci. A ve chvíli, kdy skutečně přijdu na to, co se stalo a přijmu to, většinou bolest i příznaky okamžitě zmizí. Reiki mě tak učí velmi hluboké intuici a vnímání.

K tomu mám jednu velikou zkušenost:

Asi tak před rokem ( možná je to i déle – čas běží jako bláznivý :-))  jsem ráno vstala, venku ošklivo, nechtělo se mi vůbec vylézt ale musela jsem. Rychle udělat snídani, rychle koupelna, rychle umýt vlasy a pak – STOP – zařvalo na mě tělíčko a něco tam křuplo! Zůstala jsem ohnutá nad vanou a nemohla se pohnout. Možná se vám něco podobného už někdy přihodilo. A k tomu bolest jako blázen.

backpain-1944329_1920

 A co teď – já přeci musím do práce! Zkusila jsem pomaličku drobné pohyby a   protažení – vše bolelo jako čert. OK tak tudy to nepůjde

Pak jsem se zastavila, obalila ručník kolem mokrých vlasů a opatrně se přesunula zpět do postele. Zároveň jsem své tělíčko informovala, že práce počká a já mu poskytnu klid, který nyní vyžaduje. Našla jsem si polohu, která nebolela a přiložila své ruce na záda, kde to nejvíce bolelo. A dávala sama sobě Reiki. Mé ruce začaly krásně prohřívat celou bolavou oblast. ( S Reiki si totiž můžete pomoci i sami, není to jen o pomáhání druhým :-))

Naprosto jsem se zklidnila a ponořila do svého těla. Má intuice se rozjela naplno a má duše začala říkat co jí už opravdu hodně vadí. Byl to takový vnitřní dialog, který vedu, vždy, když se mi něco přihodí. „Jedeš obrovskou rychlostí a nevnímáš co se děje okolo tebe! Koukej přibrzdit. Naložila sis na svá záda už tolik věcí, že to nemůžeš utáhnout! Je potřeba něco vyhodit. Nemusíš dělat všechno co po tobě ostatní požadují! Nemusíš stihnout všechno v nějakých termínech! Vždyť víš, že čas nenexistuje! Jsi na vedlejší cestě! Uhnula jsi z hlavní, která tě vedla k tvému cíli! Musíš zpět…“

„Aha“ odpověděla jsem si. „Omlouvám se tělíčko a přijímám. Vyhodím tedy to a to. A tohle nebudu dělat, stejně to pro mě není důležité. A vůbec dnes zůstanu doma a budu tě hýčkat tělíčko. Práce mi dnes neuteče. Kromě toho budu dnes pracovat jen na sobě.“

Bolest povolila. Poděkovala jsem za Reiki a sundala ruce. Zvedla jsem se bez bolesti a šla jsem si pustit hudbu. To místo jsem ještě maličko cítila. Sedla jsem si do meditace a přesunula jsem svoji pozornost do své páteře, tam co to bolelo. Nechala jsem tam proudit Lásku a zároveň jsem si celou oblast představovala jako naprosto zdravou a v pořádku. Pak jsem se v klidu a beze spěchu najedla, vzala knížku a četla. Odpoledne jsem pak věnovala velmi jemné józe a protažení celého těla. Večer jsem o nějaké bolesti už ani nevěděla.

Druhý den jsem šla do práce v klidu, beze spěchu a s rozhodnutím, některé věci změnit, což jsem také udělala……

Před tak 10-ti lety by pro mě tato situace znamenala bolesti několik dní, chození do práce přes bolest, určitě bych do sebe házela „růžové“ tabletky proti bolesti a pokud by to nepřestalo, tak bych se doplazila někam na rehabilitaci ať mi někdo prosím pomůže. A nebo hůře, čekala na volný termín rehabilitace, protože tam je stále plno. A při tom všem bych určitě nadávala na všechno okolo sebe, protože přeci za to může vše a všichni ostatní, jen ne já! …..

Víte, i když jsem učitel Reiki a mám 3. stupeň Reiki, občas se zapomenu a mé tělo mi pak vše připomene. Mám také své bolístky a dělám chyby ve svém životě tak jako jiní lidé. Chyby nejsou nic špatného, jen nás učí na naší cestě životem. S Reiki mám pak velmi silné nástroje jak chybu napravit a silnou vycvičenou intuici, abych zjistila relativně rychle, kde je příčina a co se mi tělo i duše snaží říct. Abych na tom mohla zapracovat. Je to prostě Cesta.

Reiki je úžasnou denní lázní pro mou duši i mé tělo.

Co o Reiki říká spisovatel Walter Lubeck ve své Velké knize Reiki?

„Reiki spojuje, ale nepřipoutává.
Reiki povzbuzuje, ale nedráždí.
Reiki odděluje, ale nepřináší izolaci.
Reiki uklidňuje, ale nevyvolává strnulost.
Reiki připoutává pozornost k životu a k lásce v
srdci.
Reiki zjednává jasno, ale bez lhostejnosti.
Reiki probouzí a podporuje rozvoj latentních
potenciálů všeho druhu.“

 

Co to tedy to Reiki je?

Reiki_Blog6_FB

Slovo Reiki jde rozdělit na 2 japonská v celku obyčejná slova: Rei a Ki.

Rei znamená universální, všepronikající.
Slovo „rei“ v přesném překladu z japonštiny znamená déšť, voda z nebes, která vyživí zem, voda jako životodárná tekutina, voda, která umožní růstu celé rostliny z jediného zrnka rýže.

Ki znamená energie, srdce, duch, duše.
V přesném překladu slovo „ki“ znamená páru vycházející z hrnce při vaření rýže. A teprve spojením celého významu se slovem rei může dojít ke sjednocení energie Matky Země (zrnko rýže a půda) a Otce Nebes (voda).

Reiki je tedy universální energie, životní energie, léčivá energie, energie podporující životní procesy. Je to energie, která nás obklopuje a každý z nás se s ní může naučit pracovat.

Reiki nás spojuje s Univerzem. S obrovskou silou v nás i okolo nás.

Reiki je zároveň celý systém, který pracuje s touto universální energií.  S touto energií pracují lidé už hezkou řádku let. Neznamená to desítky nebo snad stovky let, ale lidé pracují s touto energií tisíce, desetitisíce a možná i statisíce let. Tak jak je staré lidstvo samo. Jen se tomu dříve neříkalo Reiki.

Práci s energií používali v Indii i v Egyptě.

I každý jeden z nás naprosto podvědomě pracuje s energií – se svou vlastní. Když nás bolí zub, přiložíme si tam ruku, když nás bolí hlava, také si na ní jako první přiložíme ruku. Většinou až poté začneme přemýšlet o lécích nebo jiných metodách. Máme to v sobě prostě zakódované.

Co se děje ve chvíli přiložení vlastní ruky na bolavé místo? Tělo vezme energii, tam kde ji nepotřebuje a přesměruje ji do místa, kde je ruka. Tedy tam kde potřebuje tělo pomoci. Nic víc, nic míň. Jak jednoduché.

Ale tím v jaké době žijeme, co jíme, co pijeme, jak dýcháme, jak se hýbeme a hlavně jak myslíme, čím se obklopujeme,…. je naše tělo naprosto zanesené všemi možnými jedy a člověk přestává svoji intuici vnímat a naslouchat co mu říká jeho tělo a duše.

A právě tady nám přichází na pomoc Reiki.  

Brana

„Znovuobjevili“ a začali tuto energii používat v Japonsku v 19-tém století. Sestavili celková ošetření a nalezli jednoduchý způsob, jak předávat umění Reiki i dalším lidem, kteří s touto energií chtějí pracovat a používat pro sebe i ostatní.

Vznikla tak cesta Reiki, kde se lidé na seminářích, postupně krok po kroku, učí jak s touto energií pracovat. Nejprve se naučí jak pomoci sobě, pak i ostatním a pak dalším bytostem tady na Zemi. Zároveň je to cesta rozvoje osobnosti, rozvoje vnímání a intuice. Zejména intuice je posílena a vy pak „budete vědět“.

Reiki je bez vyznání a není v rozporu s jakýmikoliv náboženskými nebo meditačními praktikami nebo zasvěcením, obohatí je však a posílí universálnost.

Reiki je kouzelná cesta, po které se můžete vydat a která vás povede a bude provázet vaším životem.

Přeji vám abyste Reiki mohli sami vyzkoušet při ošetření a nebo se s ním rovnou naučit pracovat a nechat se vést Vesmírem po této nádherné cestě.

Blanka

S Reiki se naučíte pracovat na Reiki seminářích. Přihlásit se můžete zde:  https://blankaheltova.cz/prihlaska-na-seminar-reiki-1/

A pokud si potřebujete ještě přečíst více informací o Reiki a co vám dává, pak si přečtěte eBook  „Zázrak Reiki“   https://blankaheltova.cz/ebook-zazrak-reiki/

Blanka Heltová
Specializuji se na znovunalezení zdraví, radosti a celkové rovnováhy u lidí, pomocí Reiki, Shiatsu a tradiční čínské medicíny. Můj příběh si přečtěte zde >> Blanka je také učitelem Reiki a pořádá semináře, kde učí lidi s Reiki pracovat. Termíny seminářů najdete zde >> Je autorkou eBooků Zdarma 5+ tipů, jak najít toho pravého učitele Reiki >> a Organove hodiny >> Autorkou jedinečného eBooku o Reiki Zázrak Reiki >> A autorkou eBooku Cesta k uzdravení Cesta k uzdravení >>
Komentáře