Vlny života

Také už se vám stalo, že jste se cítili úplně báječně, skoro jako v 7-mém nebi a po pár dnech nebo týdnech jste najednou cítili tíhu života? Občas smutek, občas vztek či zlost, občas vyčerpanost a nic se vám nechtělo dělat? Nic se vám nedařilo? Na nic jste neměli sílu ani energii?

Zkuste se nyní zamyslet a podívat se zpět na svůj život. Třeba jen pár dní, týdnů nebo měsíců dozadu. Bylo to stále skvělé? Nebo stále špatné?

Ne! Stále se to mění. Neboť celý náš život i celý život Matky Země i Vesmíru jde ve vlnách. A vlny v cyklech. Chvíli jsme nahoře a chvíli dole. Změny jsou důležité!

Ovšem záleží na nás jak vysoké a hluboké ty vlny budou. Jestli výkyvy budou extrémní, nebo jen jemné a něžné k našemu bytí. To vše záleží na nás samých. Na našich myšlenkách, na našem úhlu pohledu a na úrovni našeho vědomého života.

A v dnešním čase je to ještě viditelnější, hmatatelnější a citlivější, než to bylo v časech minulých.

Ani mě a mému životu se vlny nevyhýbají.

I já procházím obdobím nebo chvílemi života, kdy jsem nadšená, kdy mi vše jde a kdy se daří. A pak přijdou chvíle, kdy jsem smutná, občas mám i strach a do věcí se mi nechce. Jakoby přede mě někdo záměrně kladl překážky….

Ale tak to je a je to naprosto NORMÁLNÍ!

A je to normální jak pro náš život, tak pro život v celém Vesmíru.

Máte to podobné?

Vlnění je v podstatě základem pro celý Vesmír. Všechna naše fyzická i naše energetická těla, naše myšlenky, vše okolo nás i v nás je VLNĚNÍ.

Rozdíl je jen v tom, jaké jsou jeho výkyvy, jaká je délka vln. Jaká je jejich frekvence…. Ale nebudu tu určitě zabíhat do fyziky. Nicméně chci jen říci, že i energie i náš dech proudí ve vlnách. Vše je chvíli nahoře a chvíli dole. A pojem „nahoře a dole“ vůbec prosím nezaměňujte s pojmy “ dobře a špatně“. Ač nás to k tomu velmi svádí a jsme tak naučeni okamžitě vše porovnávat…. Jen si představte, že byste řekli, že nádech je dobrý a výdech špatný. To tak není. Obojí je důležité. A platí to i u všeho ostatního co se snažíme porovnávat.

Proto nezoufejte, když se nacházíte zrovna na vlně někde dole. I ta je pro náš vývoj a život důležitá!

Slovíčka dobré a špatné používám už nyní jen velmi zřídka a dávám si na ně pozor.

A mé vlny života už dnes nejsou tak extrémní jako dříve. Jsou jemné a mírné. Vnímám je a pracuji s nimi. Ale stále jsou!

Jaké je máte vy? Lítáte z jednoho extrému do druhého? Nebo máte pocit, že ta vrchní vlna snad ani neexistuje a vy se stále babráte někde dole? Nebo jste spokojení a vysmátí? Nebo se snažíte s tím něco udělat ale nevíte jak na to? A zajímá vás odpověď na otázku – jak to udělat abych měl/a ty vlny jemné a rozuměl/a jim?

Určitě vám nebudu radit co máte udělat. Vy to uvnitř sebe víte a cítíte.

Jen vám řeknu pár typů co funguje mě a co dělám já. Můžete to mít podobné ale můžete to mít úplně jiné. Vyzkoušejte to.

Takže co dělám já, když jsem dole a nic se mi nedaří?

A když mě občas semelou i vlny strachu druhých lidí, kteří dnes šílí třeba právě z covidu? (Mimochodem to obrovské vlnění strachu se médiím a vládám podařilo v tomto roce opravdu neuvěřitelně rozjet! I já se občas chytnu a uvědomím si, že mě to stáhlo… Ale chvála Bohu jen na chvilku a hned z toho vyskakuji.)

My totiž nejsme oddělené bytosti. Jak už jsem říkala, jsme vlnění a to se prolíná a mísí, nemůžete ho oddělit stěnou nebo oblečením…..

1.První věc, kterou dělám je UVĚDOMIT SI vůbec co se děje a kde se nacházím.

Většinou se zastavím a říkám sama sobě: „Blani, na co to myslíš? Co to zase šrotuješ v hlavě? Co to rozjelo?“ A v celku si sama identifikuji co byl ten spouštěč:

„AHA – hledala jsem na internetu co platí a neplatí, co se vlastně má dodržovat a nemohla jsi nic rozumného najít a strhly Tě ostatní články a žvásty okolo….“

„AHA – zase vláda uzavřela všechny služby a Ty musíš sedět doma a nemůžeš pomáhat lidem v uvolnění se a uzdravení, což by právě teď ze všeho nejvíce potřebovali…..“

„AHA – někdo chytrý v celku „prodal“ české lidi jako zkušební králíky pro americkou firmu pro zkoušku vakcín, které ještě nejsou vyvinuté a odzkoušené….“

„AHA – ten strach, stres a napětí, prostě to zlo a negativita, které se šíří je stále silnější. Má vůbec smysl proti němu bojovat? Nemám to vzdát?  Vždyť toho Světla je nyní tak málo! – aha tohle Ti šrotuje v hlavě……“ A asi přijdete sami na spoustu dalších věcí….

  1. Druhou věc, kterou udělám je ROZHODNUTÍ!

Vždycky si položím otázku: „Je Ti fajn tam kde jsi? Líbí se Ti to?“ Odpověď ve chvíli kdy se plácám dole je většinou jasná: „Ne! Nelíbí!“

„Ok nemusíš tam být, je to jen Tvá volba.“

“ Fajn. Chci to změnit! – to je to rozhodnutí. Takže co s tím mohu udělat?“

  1. Poté dělám různé věci, podle toho na co mám v danou chvíli chuť a čas.

Když je venku krásně a mám dost času, tak většinou všeho nechám a jdu na co nejdelší dobu do přírody. Do lesa, k potoku, ke studánce, do hor, k jezeru…. Kamkoli kde to mám ráda a kde se cítím dobře. A vnímám tu krásu. Vnímám celou svou bytostí vše okolo mě, co mi Matka Země dává. Lehnu si klidně pod strom a pozoruji oblohu…. Cokoli. Jenom jsem a užívám si to. Je to obrovsky uzdravující a nabíjející. Vnímám energii stromů a celého lesa. ( To se mimochodem učíme na Letních relaxačních a uzdravujících týdnech s Reiki, které už brzy budu otevírat pro přihlašování.)

Vždycky přicházím domů plná radosti, síly a chuti pustit se znovu do práce.

Pokud nemám zrovna moc času,  nebo venku leje jako z konve. Pak si sednu do hluboké meditace a nechám celým svým tělem proudit Světlo a Lásku. Skutečně září celé mé tělo. A pokud mám otázky nechám je přicházet, stejně tak jako odpovědi na ně. Do ničeho se nenutím. Vše nechávám volně plynout. Pokud odpovědi přichází tak přichází. Pokud ne tak ne. Nic se neděje, jen jsem.

Většinou v těchto chvílích naprosto volně a spontánně probíhá tichý rozhovor beze slov mezi mnou a mým Vyšším Já a Zdrojem. A když vše skončí a rozhovor utichne, ještě chvíli si užívám jen to bytí a pocit zářící Lásky. Pak jak říkám „přistanu“ zpět na zemi. Cítím se odpočinutá a plná energie a chuti do dalších věcí.

Podobnou meditaci k uzdravení a prosvětlení celého těla Světlem a Láskou najdete na mém webu —>

Někdy mám ale opravdu jen chvilenku času a tak se pomocí Reiki nabiji energií. Je to otázka cca 15-ti minut, ale dá mi to klid, vyrovnanost a sílu jít dál. A znovu cítím, že to co dělám má prostě smysl.

Pokud se o Reiki chcete něco dozvědět a naučit se pracovat s energií, pak na začátek mohu vřele doporučit eBook Zázrak Reiki, který vám umožní nahlédnout do světa energií. Otevře vám dveře a budete moci nahlédnout do světa Reiki, abyste se to poté mohli dobře naučit na semináři a hravě používat ve svém životě.

Někdy mi pomůže voda – horká lázeň se solí nebo uvolňujícími oleji. A jen tak splynout se živlem vody. Protože tento živel dokáže vyjímečně dobře uhladit myšlenky, pohladit na těle. A když ještě poprosíte tento živel aby z vás odvedl vše negativní a nepotřené, tak voda to s radostí udělá. A já pak vstávám z vodní lázně naprosto „nová“. Lázeň si dávám většinou večer abych se poté mohla přesunout rovnou do postele. Na nic nemyslet, dát si volno a usnout uzdravujícím a očišťujícím spánkem.

Občas si ráda pustím pro mě příjemnou hudbu, shlédnu veselý film, začtu se do krásné knihy, nebo provoním celý pokoj příjemnou vůní aroma olejů….

A někdy mě opravdu pomůže, když se vykašlu na jakékoli přemýšlení a práci a prostě uklidím celý dům od shora až dolů :-))

  1. A jedna důležitá věc – je vědět co chci a kam jdu.

Většinou si na začátku roku shrnu rok předchozí a na kus papíru si napíši co chci v tomto roce. A tento kus papíru pak vytahuji ve vlnách kdy jsem dole a znovu si ho pročtu.

5. Určitě se vyhýbám lidem, kteří rádi stále dokola přetřásají negativní věci.

To opravdu nic neřeší a stáhne vás to ještě níž nežli se právě nacházíte…

6. A jednu z posledních věcí, které si uvědomuji a dodržuji, je ta, že i přestávky a vlny dole i nahoře jsou naprosto v pořádku a patří k mému životu, k mé cestě.

Neboť v dobách zlých, kdy musíme překonávat překážky, to jsou  chvíle v našem životě, kdy dozráváme, rosteme a moudříme. A v dobách dobrých, kdy se vše vede a jsme spokojení, to jsou chvíle odpočinku naší bytosti.

 

Když se zamyslíte, určitě najdete další věci, které vám budou vyhovovat a budou vám přínosné a pomocné pro doby, kdy vaše vlna života je dole. Každý jsme jedinečná bytost a každému vyhovuje něco jiného. Každopádně nezůstávejte v té dolní úvrati příliš dlouho a něco prostě dělejte.

Já vím, můžete namítnout, že není zrovna veselé období. Přichází pomalu sychravý a deštivý podzim. Posunuli jsme si čas a tma přichází už brzy. A do toho všeho ještě ten bláznivý covid! Díky kterému jsem přišla o práci… 🙁

Je to ale jen úhel pohledu, který sami můžete změnit a můžete si říci:

Právě teď přichází to nejkrásnější a nejbarevnější a krásně voňavé období z roku – podzim! Využiji každého slunečného dne abych načerpala ještě před zimou co nejvíce slunce. Máme brzy tmu a tak mohu zase zapalovat večer příjemné a hřejivé svíčky a radovat se z jejich plamene a hry světla a stínů. A jsme zavření kvůli covidu doma? –  tak mohu více být v přírodě a více se věnovat rodině. Přišla jsem o práci? – možná se mám zamyslet zda by pro mě nebylo něco jiného, co bude ve výsledku ještě lepší! Nebo určitě existuje i jiná možnost jak pracovat z domu.. 🙂

Cítíte ten rozdíl?

A je jen a jen na vás, pro který pohled se rozhodnete a jaký život budete žít….

Já dělám třeba masáže a pomáhám lidem v uzdravení. A to by pro někoho mohlo být nepředstavitelné jak pracovat z domu, když nesmím sahat fyzicky v této době na lidi?… Ano. Mohla bych se s tím smířit a plakat doma. Ale já mohu lidem posílat energii a celé Reiki ošetření na dálku. A tak jim mohu dál pomáhat. A to stojí za to! ( Pokud se chcete více dozvědět o posílání energie na dálku, pak informace najdete zde:  https://blankaheltova.cz/reiki-na-dalku/)

A když už tu máme ten covid. Myslím, že tu s námi bude intenzivně do jara.

Ale pak přijde jaro a s ním čerstvý vítr a slunce! Přijde nový vítr do plachet našich životů! Přijde zářivé slunce, které spálí poslední zbytky strachu a smutku. Přijde obrovská jarní síla z přírody a Matky Země! A to je úžasné. Vím to. Protože tato jarní vlna života přichází každý rok.

No a když už jsme si covid vypustili tak tu s námi bude i nadále. Ale bude zařazen jako jedna z běžných infekčních a sezónních nemocí.

A my, pokud celé toto období zvládneme a uvědomíme si co nám to mělo dát, budeme jiní. Získáme další zkušenosti na naší cestě. Budeme moudřejší. A budeme moci postoupit jako lidstvo na vyšší úroveň bytí. Nebo alespoň část lidstva. Protože se nacházíme v přechodové době a záleží na nás pro co se rozhodneme a co uděláme.

Přeji vám krásné podzimní dny, sílu činit ta pravá rozhodnutí a dívat se na věci i z jiného úhlu pohledu nežli je běžné!

s Láskou Blanka

Blanka Heltová
Specializuji se na znovunalezení zdraví, radosti a celkové rovnováhy u lidí, pomocí Reiki, Shiatsu a tradiční čínské medicíny. Můj příběh si přečtěte zde >> Blanka je také učitelem Reiki a pořádá semináře, kde učí lidi s Reiki pracovat. Termíny seminářů najdete zde >> Je autorkou eBooků Zdarma 5+ tipů, jak najít toho pravého učitele Reiki >> a Organove hodiny >> Autorkou jedinečného eBooku o Reiki Zázrak Reiki >> A autorkou eBooku Cesta k uzdravení Cesta k uzdravení >>
Komentáře