Oživení našeho těla

Ve vzduchu už je cítit jaro i když na začátek astronomického jara si ještě chvilenku počkáme – do jarní rovnodennosti – 20.3.2024. Nicméně březen je první jarní měsíc a také tak to venku vypadá.

Pro mě je jaro krásným pohlazením a jedním z nejhezčích období v roce. Končí temná a studená zima, vše ožívá,  vše se začíná zelenat a hlavně se vrací světlo a slunce. Jaro je obdobím růstu. A aby mohlo růst nové, musíme vyklidit to staré.

Stejně tak je to s naším tělem. Je třeba ho očistit, aby mělo možnost plnými doušky si jara užít a zase krásně rozkvést. Jaro je obdobím očisty, období spálení toho starého a nastartování toho nového.

Každopádně, naše těla jsou zanesena spoustou věcí. Jen se zkuste otočit a podívat se na celé období zimy zpět. Možná tam najdete těžká jídla. Možná spoustu polotovarů plných chemie. Možná uvidíte hodně chemie v uměle vyráběných vitamínech a minerálech, které jste házeli během zimy do sebe. V mnohých tělech jsou nyní naskládány odpady a jedy z dalších silnějších léků – antibiotik, léků proti bolesti,…. Neříkám, že to bylo dobře ani špatně. Sama dávám raději přednost přírodním prostředkům, když je to možné.

Je na nás také hodně znát nedostatek čistého vzduchu a slunce. Většina z nás potrápila šeredně i své oči neustálým sezením před blikajícími obrazovkami. Oči se nám za to „odvděčí“. Nicméně to pocítíme později. Také jsme mohli z toho všeho sezení nashromáždit pár kil navíc a celé tělo jsme pravděpodobně sužovali nedostatkem pohybu.

Možná jste už také zaslechli názor, že je to naprosto zbytečné, nebo že je to jen blbnutí esoteriků, že naše babičky žádný detox ani půst nepotřebovaly a svá těla vědomě nečistily. To je sice fakt. ALE!

Ano souhlasím s tím, že naše babičky spíše dnes už prababičky žádný detox nepotřebovaly. Ale proč?

  • protože žily v relativně čistém prostředí
  • protože jedly to co si sami vypěstovaly a na jaře, po té zimě už toho moc nebylo
  • po cestách kolem jejich chalup a domků se prohnalo možná pár aut za den a možná žádné a neměly domy prošpikované ani wifi, nesvítily do noci zářivkami ani nekoukaly stále do obrazovek….
  • celý den pracovaly většinou venku a přirozeně se hýbaly
  • když na jaře začaly rašit kopřivy, pampelišky a další byliny, mohli si je kdekoli utrhnout a použít v kuchyni
  • protože byli velmi spjaty s přírodou, nikam nespěchaly a celý jejich život byl pomalejší.

Co vše se tedy podepisuje na našem těle a zanáší ho?

1/ Jíme věci, které si koupíme v obchodech a většina z nich je přivezených Bůh ví odkud a aby přežily dalekou cestu jsou sklizené nezralé a naložené do chemikálií. Ostatní, které se vyrobí zde v ČR nebo okolí má v sobě spoustu konzervantů a dalších „krásných“ nepřírodních věcí. Před pár týdny jsem shlédla video, ze kterého mi přeběhl mráz po zádech. Ukazovalo v čem se máchá ovoce a zelenina aby déle vydržela. Velké vany s chemikáliema, zaměstnanci v gumových pláštích a s gumovýma rukavicema, někteří masky nebo alespoň respirátory….. a to my pak tady jíme… 🙁

2/ Pšenice, jako i řada jiných obilnin pochází z divokých trav. Aby však nakrmila stále více a více lidí, začala se z počátku křížit a potom přímo geneticky upravovat aby klasy a zrna byly co největší a rostlina vydržela vše. A také aby šla dobře průmyslově zpracovávat. Tím jsme si ale vyrobili rostlinu, která v sobě obsahuje spoustu lepku, na který není lidský organismus vůbec zvyklý a neumí ho zpracovat. Věděli jste, že ještě v roce 1950 obsahovala pšenice pouze 5% lepku a v dnešní době obsahuje už 80% lepku?! To by bylo hodně divné aby nás to neovlivnilo…. Tak obrovská vlna všech možných alergií, ekzémů, zánětů střev, poruchy trávení, problémy se štítnou žlázou,… a to vše bez zjevné příčiny?… Nechcete vědět proč?….

3/ Co za krásu se nám nachází ve vodě? Máme čističky odpadních vod, jenže si neuvědomujeme, že zatím nedokážeme vyčistit vodu od veškeré chemie, kterou do ní pouštíme. A tak je znovu do koloběhu pouštěna voda, která v sobě obsahuje zbytky léků (antibiotik, léků proti bolesti, hormonální antikoncepce, látek používaných při chemoterapiích,….), zbytky drog, zbytky očkovacích látek, zbytky vysoce agresivních čistících prostředků, zbytky kosmetických prostředků, zbytky hnojiv a postřiků, hormonů a látek používaných do krmiv, zbytky mikroplastů,….. Toto vše a mnoho dalšího se nám vrací v naší „pitné“ vodě.

4/ Elektromagnetický smog z mobilů, počítačů, „chytrých“ hodinek a všudypřítomných wifi si ještě spousta lidí vůbec neuvědomuje. To vše zatěžuje nejvíce náš mozek a energetický systém, který se pak hroutí.

A spoustu dalších a dalších věcí, které tu ani nebudu už jmenovat….

Nyní nastala chvíle, kdy potřebujeme vylézt ze svých „zatuchlých jeskyní“, pořádně se protáhnout, nadechnout a očistit! Vše co jsem výše uvedla totiž můžeme ovlivnit, pokud tedy budeme chtít…

Dělali to tak všichni naši předci. Vyprovázela se a pálila smrtka, jako očištění od všeho zlého. Jako konec zimy. Držely se půsty. Začal pohyb venku okolo stavení a na polích…

A já vás tímto zvu abychom to udělali i my dnes.

Co udělat pro očistu a znovuoživení našeho těla?

1/ Můžete zařadit půst – 1 až vícedenní – to je na Vás. Půst můžete zařadit tak, že nebudete jíst vůbec nic, jen pít vodu. Nebo tak, že omezíte na určitý čas množství jídla, zařadíte ovocné a zeleninové šťávy, vynecháte vše z pšenice, vynecháte mléčné výrobky, alkohol, cukr a polotovary, smažená jídla. Budete se prostě a jednoduše soustředit spíše na ovoce a zeleninu. Pokud potřebujete pečivo, tak žitný chléb.

2/ Projít si svou koupelnu a podívat se co tam používáte a čím vlastně přispíváte k znečištění vody. Sprchové gely, tělová mléka. Co používáte na čištění koupelny a záchodu? Co používáte na mytí nádobí? Kosmetické prostředky, parfémy a voňavky, deodoranty,….. Co používáte na praní?…. Uvědomte si, že právě toto obsahuje neskutečné množství chemie, která nejde jen tak jednoduše odstranit z vody. Kromě toho, že ničí naši pokožku….. Uvědomte si, zda tuto chemii opravdu musíme používat?

3/ Můžete přidat chlorellu nebo spirulinu. Chlorela je tzv drsný kartáč na střeva a spirulina je už jemný na dočištění. Proto doporučuji spirulinu až poté. Pozor ale někdo chlorellu nesnáší a tak dejte rovnou tu spirulinu.

4/ Můžete si v přírodě nasbírat první jarní kopřivy a přidávat je do jídel nebo z nich dělat čajík.

5/ Očistu můžete podpořit příjemnou koupelí v mořské nebo himalájské soli.

6/ Naučte se jíst menší porce jídla a jídlo si opravdu vychutnávat. Schválně zkuste každé sousto minimálně 20x – 30x žvýkat, nežli ho spolknete. V první řadě neuvěřitelně ulehčíte práci žaludku, protože jídlo bude už lépe připravené. Potom zjistíte, že když jste teprve v polovině jídla, tak se cítíte naprosto plní a další už nepotřebujete. A když se budete soustředit na žvýkání, budete potřebovat být v klidu a ne prokecat celý oběd s tím, že vlastně vůbec nevnímáte co jíte. Také se vám zlepší chuť, kterou budete lépe vnímat.

7/ Začněte se hýbat! Nejlépe venku v přírodě…

8/ Dopřejte si Shiatsu masáž, kde se přímo v tomto období věnujeme drahám, které to nejvíce potřebují. A hlavně vám mohu prošťouchnout dráhu jater a žlučníku, pokud bude potřeba. Tím skvělým způsobem podpoříte celou jarní očistu a detoxikaci organismu.

9/ Pro rozhojnění vaší energie můžete přijít na Reiki ošetření. Tím doplníme tělíčku jeho energii, vy nebudete tak unavení a daleko lépe se vám bude začínat jakákoli očista.

10/ Můžete si stáhnout eBook Zbavte se únavy a tam se dozvědět do detailů jak očistit své tělo ale také co po očistě… Včetně rad jak zacházet s určitýma potravinama, jak je připravovat, abyste si tělo udrželi co nejdéle čisté a plné energie.

11/ Co je skvělé, můžete se sami naučit pracovat s energií a opatrovat sebe i celou svou rodinu sami. Naučit se to může úplně každý. Jen dejte pozor, jaký seminář si vyberete. Je tu spoustu „rychlomistrů“, kteří vám slíbí, že vás vše naučí za 1 den nebo půl den a nebo dokonce se nestydí vám slibovat, že vás vše naučí on-line! Bohužel toto ale nefunguje a lidé jsou pak nešťastní…. Všechny informace jak najít opravdu dobrého učitele získáte z eBooku 5 tipů jak najít učitele Reiki. A pokud nechcete hledat, tak se rovnou můžete přihlásit na Reiki 1 seminář, který trvá 2,5 dne a naučíte se vše prakticky.

A je toho daleko více co lze udělat pro očistu svého těla. Určitě přijdete i na jiné a další možnosti. Využijte všeho co můžete a umíte.

Přeji vám krásné jarní dny a naplno si užívejte JARA!

Blanka Heltová
Specializuji se na znovunalezení zdraví, radosti a celkové rovnováhy u lidí, pomocí Reiki, Shiatsu a tradiční čínské medicíny. Můj příběh si přečtěte zde >> Blanka je také učitelem Reiki a pořádá semináře, kde učí lidi s Reiki pracovat. Termíny seminářů najdete zde >> Je autorkou eBooků Zdarma 5+ tipů, jak najít toho pravého učitele Reiki >> a Organove hodiny >> Autorkou jedinečného eBooku o Reiki Zázrak Reiki >> A autorkou eBooku Cesta k uzdravení Cesta k uzdravení >>
Komentáře