Jaro je tu!

Máme tu zase konečně jaro!

I když dnes to tak zrovna nevypadá, tak minulý týden byl první jarní den a příroda už se probouzí. Zima má sice ještě své poslední záchvěvy, ale na každém kroku už je cítit jaro.

Tohle jaro ale vnímám trošku jinak než ty předchozí. A to z několika důvodů:

 • Na Shiatsu a na Reiki ošetření mi chodí totálně unavení a nemocní lidé. Jakoby v „rozkladu“. Spousta jich je stále dokolečka nemocných. 2 týdny jsou zdraví a týden až 3 týdny nemocní a takhle stále dokolečka a už opravdu nevědí co s tím. Jasně, na jaře bylo vždycky více nemocných lidiček. Ale tohle je už opravdu moc.
 • Jak jsem před rokem nebo dvěma mluvila o tom, že žijeme v transformační době, někteří se divili a říkali, to je jen na chvíli to je jen covid. Zas se vše vrátí…. Ne. Nevrátilo se ani náhodou. Probíhá velmi silná transformace našich fyzických těl, našich energetických těl i našeho celého systému. Dnes už to myslím vidí úplně každý.
 • Hodně lidí už naprosto aktivně pracuje jak na sobě, tak i na pomoci matce Zemi. Což je úžasné.
 • Mnoho lidí se stejnými nebo podobnými názory se začíná scházet, budovat nová přátelství a společně pomáhat dalším.
 • Mnoho lidí začíná vnímat, že systém už jim nic moc nenabídne a bere zodpovědnost za své zdraví a život do svých vlastních rukou.
 • Mnoho lidí se probouzí a konečně otevírá oči.

Proč vám to tu sděluji?

 • Protože přišlo jaro!
 • Protože je potřeba očistit svá těla.
 • Protože je potřeba být nyní plní energie a zdraví.
 • Protože je potřeba vzít zodpovědnost za sebe do svých rukou.

To se sice hezky říká ale je lepší se zvednout a něco proto udělat.

Potom bláznivém covidu a ještě bláznivějším očkování jsou naše těla oslabená a lehce získají jakoukoli nemoc.  Vždy se objeví ta potvora tam, kde jsme nejslabší. A k tomu také pomáhá naše psychika. Neustálý stres a strašení ze strany médií, nám opravdu v této době nepomůže.

Jak tedy nastarovat svá těla?

Jako první sem patří očista. Očista od toho všeho, co jsme v průběhu zimy do svých těl vědomě nebo nevědomě naskládali. Ono, už jen když se tělo očistí, tak některé bolesti a bolístky prostě zmizí.

Dělali to tak všichni naši předci. Vyprovázela se a pálila smrtka, jako očištění od všeho zlého. Jako konec zimy. Držely se půsty. Začal pohyb venku okolo stavení a na polích…

Možností očisty a re-startu je v dnešní době opravdu hodně. Stačí si jen vybrat:

 1. Půsty – můžete na určitý čas snížit množství přijímaných potravin a jedů do svého těla anebo si zvolit některé dny, kdy nebudete jíst vůbec a budete držet jen půst. Řekla bych, že hodně lidem to prospěje.
 2. Zvýšení příjmu tekutin – prostě více pít. Ne samozřejmě alkohol (ten při čištění je nutné úplně vynechat, ale to snad každý chápe. Ani sladké barvené vody, ani přeslazené umělé džusy.) ale vodu, čerstvé vymačkané šťávy z ovoce a zeleniny, čajíky nebo teplou vodu. Zapomeňte při očistě také na kafe, energy drinky a černý čaj.
 3. Při očistě těla byste také měli omezit tučná a těžká jídla. A také chemicky upravovaná průmyslová jídla, smažená jídla a fastfoody. Je to jednoduše kontraproduktivní, protože těmito jídly tělo naopak zanášíte.
 4. Co je také dobré při očistě – vynechat lepek. Tj. Bílé pečivo a chleba.
 5. Sladké. To je kapitola sama pro sebe. Cukr tělo sice potřebuje ale určitě ne v tom množství, co mu ho dáváme. Když vynecháte všechny dortíčky, sušenky, koláčky a nevím co ještě a budete si místo toho brát ovoce. Tak vám cukr z něho bude naprosto stačit.
 6. Zelenina a ovoce – to je naopak to, co je vhodné při čištění jíst. Krásně tělo pročistí a zároveň dovyživí silný zeleninový vývar. Poté jak už jsem říkala ovocné a zeleninové šťávy a smoothie. Jakmile venku začne teplo můžete klidně zařadit listové saláty a zeleninu.  A syrovou zeleninu.
 7. Byliny – určitě doporučuji čaj pro očistu jater s ostropestřec. Dále je pak možné konzumovat samotný ostropestřec (rozemletá semena), protože ta čistí játra. Další, co určitě využijte jsou byliny, které najdete venku a hlavně je znáte. Kopřiva – jako čajík nebo příměs do polévek, do špenátu, do vajíček  a dalších jídel. Kopřiva čistí krev, podporuje látkovou výměnu v celém organismu, snižuje hladinu cukru v krvi, má v sobě vysoký obsah železa a tím pomáhá při únavě a vyčerpání, je bohatá na vitamín C a močopudná. Bršlice – vynikající na saláty. Ptačinec, pampelišky, sedmikrásky,… do smoothie nebo na saláty.
 8. Klíčky – jsou vynikajícím zdrojem velmi důležitých látek pro fungování našeho organismu. Klíčit je možné cokoli. Nejraději mám fazole mungo, řeřichu, čočku. Ale můžete klíčit ředkvičky, cizrnu, hrách a spoustu dalšího. Něco si vyberte a vyzkoušejte to. Jsou vynikající a mají v sobě neskutečnou sílu.
 9. Doplňky stravy – můžete zařadit chlorellu nebo mladý zelený ječmen. Opravdu dobře organismus pročistí.
 10. Shiatsu – je vynikající, protože právě v tomto období se můžeme zaměřit na dráhy, které čistí organismus. Tím celou jarní očistu organismu podpoříte. Je ale třeba se objednat vždy dopředu. Informace o shiatsu a možnost objednání najdete zde: https://blankaheltova.cz/shiatsu-osetreni-info/
 11. Reiki – nejen nastartuje očistu těla a vy přitom nemusíte nic dělat. Naopak si při Reiki celkovém ošetření hodinku poležíte a můžete si i schrupnout. A energie bude pracovat za vás. Ale zároveň vás Reiki nabije hezky energií abyste nebyli unavení. Informace o Reiki a možnost objednání se najdete zde:   https://blankaheltova.cz/reiki-osetreni-info/   
 12. Reiki seminář – je kromě toho, že se naučíte s energií sami pracovat, tak zároveň bude v průběhu semináře – tj. minimálně 3 dny probíhat čištění vašeho těla. Mimochodem do budoucna bude práce s energií naprosto běžnou věcí. Všechny další benefity, které vám seminář poskytne a možnost přihlášení najdete zde: https://blankaheltova.cz/prihlaska-na-seminar-reiki-1/
 13. Lázeň – očistu můžete podpořit i solnou očistnou lázní doma. Je to velmi příjemné. A kůže je vlastně naším největším orgánem a dokáže právě pomocí solné lázně vyloučit z těla spousty nečistot, jedů a toxinů.
 14. Pohyb – určitě se na jaře začněte hýbat. Zmizte konečně od těch počítačů, tabletů, notebooků, mobilů a nevím čeho všeho dalšího a hýbejte se. S naším Klubem Reiki chodíme na báječné výlety. Kde využíváme nejen setkání s báječnými lidmi, ale jsme společně i v přírodě a vnímáme vše okolo.

Pro mě je jaro krásným pohlazením a jedním z nejhezčích období v roce. Končí temná a studená zima, vše ožívá, vše se začíná zelenat a hlavně se vrací světlo a slunce. Jaro je obdobím růstu. A aby mohlo růst nové, musíme vyklidit to staré.

Stejně tak je to s naším tělem. Je třeba ho očistit, aby mělo možnost plnými doušky si jara užít a zase krásně rozkvést.

Pojďme si společně užít jaro a přivítat nové období a novou energii do našich životů.

Pojďme společně rozzářit konec této temnoty!

s Láskou Blanka

Blanka Heltová
Specializuji se na znovunalezení zdraví, radosti a celkové rovnováhy u lidí, pomocí Reiki, Shiatsu a tradiční čínské medicíny. Můj příběh si přečtěte zde >> Blanka je také učitelem Reiki a pořádá semináře, kde učí lidi s Reiki pracovat. Termíny seminářů najdete zde >> Je autorkou eBooků Zdarma 5+ tipů, jak najít toho pravého učitele Reiki >> a Organove hodiny >> Autorkou jedinečného eBooku o Reiki Zázrak Reiki >> A autorkou eBooku Cesta k uzdravení Cesta k uzdravení >>
Komentáře