Myšlenky a naše zdraví

Naše zdraví a naše myšlenky spolu velice úzce souvisí.

A věřte mi, není nutné ani přirozené být nemocný!

Jak to s tím tedy je?

Zapřemýšleli jste někdy nad tím, že naše myšlenky by mohly ovlivnit naše zdraví? Nebo jste o tom třeba už někde slyšeli, ale přijde vám to divné, nevěříte tomu a nepokládáte to za důležité. Když přeci onemocním, tak se něco porouchalo v mém těle a potřebuje to opravit. Myšlenky s tím přeci nemají nic společného…

Co kdybych vám řekla holý, dnes už prozkoumaný a potvrzený, fakt:

Naše myšlenky přímo ovlivňují to, zda jsme zdraví nebo nemocní.

A co více, naše myšlenky přímo ovlivňují naši realitu a celý náš život.

Zamyslíme se už nad tím? Myslím, že stojí za to abychom jim věnovali pozornost… Nejsme stroj, který se jen opraví a jede dál….

Věděli jste, že denně se provalí myslí moderního člověka něco kolem 60tisíc myšlenek? Tak to je hukot…! A víte, které myšlenky to jsou? Víte co se vám honí hlavou?  Jste schopní si vybavit všechny vaše myšlenky za uplynulou hodinu? Vážně, zkuste to. Zkuste si vybavit všechny myšlenky, které vám prolítly hlavou za posledních 15minut….

Povedlo se?

Často je to těžké, protože v naší jak já říkám „zrychlené“ době, nejsme schopni ani tyto myšlenky zaznamenat, natož si je zpětně vybavit. Jenže oni tam jsou a řídí naši realitu! Žijeme v době informací a ty se na nás hrnou ze všech stran jako lavina. Často nejsme schopni ani říci zda ty informace jsou pravdivé nebo ne. A co se teprve potom vytvoří na základě těchto informací v našich myslích…!?

Naše myšlenky, ať chceme nebo ne, tvoří naši realitu.

Když tedy tvoří naši realitu, měli bychom s nimi zacházet velmi uváženě a měli bychom vědět, co za myšlenky to je. Přece si nenecháme vytvářet svůj život a realitu nějakýma blbostma…. To je přeci jasné!

No jo, ale jak to udělat, když skrze nás jen proletí a my si je ani neuvědomíme?

Proto je dobré se s  myšlenkami naučit pracovat. Učíme se to na Reiki 1 semináři – tam toto téma otevřeme. A pak jdeme už hodně do hloubky na Reiki 2 semináři. A může se to naučit každý jeden z nás. Kdo bude chtít.

Jak už jsem zmínila na začátku, máme tu 2 základní přístupy k našim myšlenkám:

1/ Necháme je jen tak prolítávat a nebudeme si jich všímat. V tomto případě naši realitu bude tvořit někdo jiný, kdo bude za nás naše myšlenky řídit. A my pak budeme jen zírat a zlobit se a nadávat a smutnit. Protože se nám děje něco co vůbec nechceme.

Hodně lidí bohužel takto funguje. Jejich myšlenky jsou jakoby zmatené, zacyklují se, nemají žádný cíl a život pak vypadá jako jeden velký chaos. Jsme pak řízeni tím, co přijímáme z vnějšího světa. Stáváme se lehce manipulovatelní. A nemáme kontakt se svým vnitřním já ani s intuicí.

Možná si říkáte, to tedy ne. Takhle to vůbec přeci není. Vždyť řeším samé důležité věci. Nikdo mnou nemanipuluje….  Opravdu?

Jenom jeden malý příklad: Pokud se dívám denně na TV a denně tam vidím třeba reklamu na léky proti rýmě / alergické rýmě, pak velmi brzo někde buď nastydnu a chytím rýmu nebo mám už toho stresu tolik, kolem je tolik pylu a všeho, že začnu pšikat a pomaličku se začne rozvíjet alergická rýma a budu potřebovat přesně ty léky…. Není to vůbec tak jak si myslíme – dostal jsem rýmu a je super, že hned vím jaký lék si vzít, protože jsem ho zahlédl v TV. Ne! Je to právě naopak. Vymyslí se lék, ten se potřebuje prodat a tak se vymyslí, že se bude denně dávat do TV reklamy, než onemocníte a koupíte si ho. Vaše tělo totiž každý den vidí opakující se stejnou informaci, ta se dostane do vašich myšlenek a stále se tam denně utvrzuje. Pak tělo jen vyrobí to co mu stále ukazujete…. A to vůbec už nemluvím o tom, že všechny ty reklamy jsou podtrženy emocemi, takže to skvěle funguje…. Smutné? Ano to je. Ale takhle to prostě je. A to si spousta lidí neuvědomuje…

Proto už skoro 30 let nepoužívám TV a na internetu si sama vybírám co chci vidět a číst….

2/ Druhý přístup k našim myšlenkám je takový, že se zastavíme a naučíme se je vnímat a pracovat s nimi. Věřím, že tato skupina se stále více a rychleji rozrůstá. Pokud se člověk zastaví nebo je zastaven třeba právě nemocí, pak se může rozhodnout s tím něco udělat!

A pokud si myšlenek začne všímat, najednou s překvapením zjistí, že přibližně 90% z těch 60-ti tisíc myšlenek se každý den opakuje. Jsou stejné. A pak ke všemu ještě zjistí, že těch 90% jsou většinou negativní myšlenky nebo myšlenky které nechce, které mu způsobily jeho nemoc! Pak by byl blázen, kdyby je nechtěl změnit!

A je to skutečně tak. 90% našich myšlenek se denně opakuje, tím si ty myšlenky v sobě utvrzujeme, kódujeme až se z nich stane naše realita…

Stále stejné myšlenky vedou ke stejným rozhodnutím, stejná rozhodnutí vedou ke stejným akcím, stejné akce vedou ke stejným emocím a pocitům… stále dokola. Jak chceme zažít něco nového a krásného, když stále jedeme ve stejných kolejích?

A na tomhle se dá zapracovat, když si začneme svých myšlenek všímat a pak je pozorovat. Když se to naučíme, pak je to docela legrace a zasmějeme se při tom. A zároveň ale budeme schopni a ochotni změnit tu myšlenku, protože už i na sobě samém uvidíme jak to funguje.

Vůbec to není složité. Jen si to připustit, že to tak je.

A úplně stejně to funguje s našim zdravím. Když si začneme všímat myšlenek, které nás dovedly k nemoci, pochopíme proč jsme nemocní. Pak můžeme tyto myšlenky změnit, na takové jaké si přejeme a uzdravit se.

Můžeme si představit stav kdy jsme zdraví a ten obraz a myšlenky stále opakovat svému mozku. Protože našemu mozku je naprosto jedno jestli to co k němu přichází je opravdová realita nebo jen naše představa. On funguje jakoby se to reálně dělo. A pokud do vašeho mozku opakovaně a pravidelně přichází stejná představa o zdraví, tak on udělá vše a spustí kaskádu chemických procesů, které zajistí aby ten stav – zdraví – opravdu nastal…

Naše myšlenky jsou velmi velmi silné a jsme schopni jimi ovlivnit i to zda budeme nadále zdraví nebo nemocní.

Pojďme se tedy rozhodnout pro zdraví. A zkusme pro to něco udělat.

Naše zdraví kromě myšlenek ovlivňují ještě další věci o kterých podrobně píši v eBooku „Cesta k uzdravení“. Vše musí jít společně a vědomě. Proto myšlenky pokládám za jednu z nejdůležitějších věcí na naší cestě ke zdraví.

Nemoc nebo zdraví, radost nebo smutek,… to vše je jen stav naší mysli!

Každý z nás máme svobodnou volbu a můžeme si zvědomit a změnit naše myšlenky. A tím i uzdravit naše tělo!

A pokud se chcete do vašeho uzdravování pustit naplno, nebo si „jen“ chcete udržet své zdraví navždy, pak vám vřele doporučuji eBook „Cesta k uzdravení“.  Dozvíte se tam nejen o vztahu myšlenek se zdravím, ale také všechny ostatní věci, které naše zdraví ovlivňují a jak je změnit, abychom zůstali zdraví už navždy…  V této vyjímečné době je zatím ještě za vyjímečnou cenu! Takže neváhejte. Tato cena nebude trvat věčně. 🙂  A také proč váhat, když se jedná o naše zdraví….?

Přeji vám krásné dny plné zdraví, radosti a Lásky na vaší cestě.

A zkuste se do svých myšlenek opřít. Začít si jich nejprve skutečně všímat, pozorovat je a poté i měnit. Třeba se pak začnou dít ve Vás i okolo Vás zázraky…

s Láskou Blanka

Blanka Heltová
Specializuji se na znovunalezení zdraví, radosti a celkové rovnováhy u lidí, pomocí Reiki, Shiatsu a tradiční čínské medicíny. Můj příběh si přečtěte zde >> Blanka je také učitelem Reiki a pořádá semináře, kde učí lidi s Reiki pracovat. Termíny seminářů najdete zde >> Je autorkou eBooků Zdarma 5+ tipů, jak najít toho pravého učitele Reiki >> a Organove hodiny >> Autorkou jedinečného eBooku o Reiki Zázrak Reiki >> A autorkou eBooku Cesta k uzdravení Cesta k uzdravení >>
Komentáře