Ladíme svoji intuici

Hra na otázky a odpovědi

Aneb ladíme se na svoji intuici

 

Pojďte pane budeme si hrát!

Vzpomínáte na ten krásný večerníček se dvěma medvídky?

A víte co, pojďte si hrát! Vždyť nejen děti a medvídkové si mohou hrát. Ale i my dospělí můžeme. A hrajeme si s radostí tak žalostně málo!

No schválně se zamyslete, kdy jste si hráli naposledy?

 

A s čím si budeme hrát?

Se svoji intuicí!

A proč?

 

1/ Protože naše intuice je neocenitelný poklad, který máme na své cestě!

2/ Protože valná většina lidí svoji intuici nevnímá a už vůbec se jí neřídí.

3/ Protože každý z nás má spoustu otázek a rozhodování během dne. A pokud budete používat intuici, budete vědět „správné“ odpovědi a dělat „správná“ rozhodnutí hned.

4/ Protože až zase oživíte svoji intuici, budete „vědět“ a cítit co Vám říká Vaše srdce, Vaše moudrost, Vaše vyšší Já, Vesmír, Bůh nebo Zdroj. Záleží na Vás jak to chcete nazvat. Budete prostě znovu propojeni, nebo lépe řečeno – navážete znovu spojení.

5/ S rozvinutou intuicí začnete pomaličku chápat, proč se Vám děje to co se Vám právě děje a jaký má být ten Váš další krok.

6/ Nebudete se muset stále spoléhat na rady někoho jiného, ale budete se moci spolehnout na sebe.

7/ Budete vědět jaká je Vaše cesta a kudy máte bezpečně jít Vaším životem.

8/ A tuhle hru můžete hrát kdekoli a kdykoli:-)

Myslím, že už se Vám určitě někdy stalo, že jste se měli nějak rozhodnout, něco Vás hned napadlo, ale Vy jste udělali něco jiného? Něco, co přikazují společenské normy, pravidla a zákony? Něco, co Vám od malička říkali rodiče a učitelé ve škole? Prostě něco, co se smí či nesmí? Co je správné a co nesprávné?

Hned poté nebo později jste však cítili, že to nebylo to nejlepší řešení? A pak jste si jen říkali: „Kdybych to udělal jinak“, nebo „Kdybych udělal to co mě hned první napadlo“, nebo „Kdybych měl více času“,…… spousta nápadů….. už je to pryč…

Život nefunguje na slově KDYBY…..!

Co se stalo už nejde většinou odestát ani změnit. Je to cesta Vašeho života, kterou si sami volíte a vytváříte.

 

Věděli jste, že ve chvíli, kdy Vás napadne otázka, tak přesně v té chvíli už k Vám jde i odpověď?
Věděli jste, že když pracujete často se svoji intuicí, tak vás odpověď na vaši otázku napadne sama a ihned? A Vy se nemusíte ptát druhých?

Tuhle hru hrajeme občas na semináři Reiki 1, kdy učím lidi pracovat se svoji intuicí. A nevěřili byste tomu, jak to úžasně funguje. Někdy mi lidé po semináři říkají, že začali cvičit svoji intuici a občas, ještě než stihnou vyslovit otázku, tak jim přijde odpověď! Ale někdy také čekají i několik dní…

Tak co chcete si hrát?

 

Pokud ano tak jdeme na to, protože je to velmi jednoduché.

Cílem této hry je vycvičit svoji intuici tak, že kdykoli budete mít nějakou otázku, nebo budete stát před nějakým rozhodnutím, pak k Vám pomocí intuice přijde hned odpověď nebo se lehce a hned rozhodnete.

Hra začíná a má pouze 3 základní kroky:

Krok 1.

Udělejte si chvilku času, kdy Vás nikdo nebude vyrušovat, zavřete oči a položte si v duchu otázku.

Když si začínáte hrát se svoji intuicí, zkuste si pokládat velmi jednoduché otázky. Jako je třeba: „mám si teď udělat pauzu na svačinu?“ nebo „mám dnes koupit rohlíky nebo chleba?“ nebo „mám se teď dívat na film nebo si jít číst knížku?“…. Opravdu jednoduché otázky, kde se nic nezkazí, pokud si na začátku nebudete jistí.

Hlubší otázky, které se týkají Vašeho života, partnera, dětí, práce, nemoci a léčení, … přeci jen nechte až budete svoji intuici mít trochu vycvičenou.

Krok 2.

Naprosto se zklidněte, na nic nemyslete a jen čekejte s prázdnou myslí. Pokud budete chtít můžete si i zavřít oči.

Krok 3

Nebude to trvat dlouho a napadne Vás první myšlenka. Která většinou velmi rychle proběhne. Když však budete zklidnění, tak ji chytnete. A ta myšlenka, to je přesně odpověď na Vaši otázku. A je to! Je to opravdu tak jednoduché!  Jen lidé si všechno dělají složité.

 

Proč tedy svoji intuici používá tak málo lidí, když je to tak jednoduché?

 

Protože hned potom co přijde první myšlenka, začnou Vám většinou v hlavě lítat další myšlenky. A to už nejsou „správné“ odpovědi. To už se rychle zapojil Váš mozek nebo Vaše ego a snaží se nalézt něco co už znáte, co už jste dělali nebo viděli. Je to takový rychlý počítač, který vyhledává ve Vaší paměti a zároveň zná Vaše zvyky, Váš styl života, ví prostě co máte rádi a co se Vám líbí.

 

A právě v této chvíli může nastat několik zádrhelů, na které Vás raději hned na začátku upozorním:

 

První zádrhel:

Nevěříte si a už vůbec nevěříte tomu prvnímu co přijde. Většinou na první odpověď ihned reaguje Vaše ego nebo Váš mozek a vysvětlí Vám všemi možnými způsoby, že je to naprostá blbost! Vy poslechnete, protože jste už vytrženi ze svého zklidnění. Souhlasíte s tím, že to je blbost a uděláte to co Vám navrhnul mozek nebo ego.

Většinou to není to pravé ořechové, ale… Je to podle pravidel, zákonů, společenských norem,…. takže je to vlastně „správné“ . Ano, může být. Ale stále zůstáváte ve svých zajetých kolejích.

Důvěřujte si! Věřte sami sobě! Komu jinému byste přeci měli věřit, když ne sami sobě?

Každý máme svoji cestu a každý sám víme nejlépe, co je pro nás to nejlepší. Samozřejmě, můžeme si nechat poradit od svých přátel nebo starších nebo si vyhledat informace v knihách. Ale v závěru jsme to my kdo se rozhoduje. Ne naši přátelé.

„Učitelé a knihy mají svou hodnotu; a zdroje poučení a inspirace ti mohou vstoupit do života různým způsobem. Nikdy však nezapomínej, že ten poklad už v sobě máš – oni ti pouze dokážou nabídnout klíče ke tvému vlastnímu niternému bohatství. A proto sice pozorně naslouchej těm, jejichž ústy promlouvá zkušenost a moudrost, ale každý pokyn, každou radu přicházející z vnějšku vždycky poměřuj moudrostí vlastního srdce.“ ( Dan Millman)

 

Druhý zádrhel:

Pokud jste svoji intuici doteď zanedbávali a nepoužívali, budete se muset soustředit a skutečně dobře vnímat. Bude trvat určitý čas, nežli budete schopní zachytit vždy tu první odpověď. Ale to vůbec nevadí.

Jen trénink z nás udělá mistry!

 

Třetí zádrhel:

Netlačte na sebe a nechtějte všechno hned a se 100% jistotou. Žijeme život a 100% jistotu nebudeme mít nikdy.  Jakmile začnete „chtít“, „snažit se“, začnete „tlačit na pilu“ , pak se stane jediná věc. Do podvědomí Vám jde negace, protože to, že začnete tlačit na pilu, vygeneruje Váš strach, že Vám odpověď nepřijde. A negace jsou bohužel silnější a přitáhnou Vám Váš cíl dříve. Vesmír Vám splní, to co přišlo se strachem = odpověď nepřijde.

Nechte to v klidu plynou, ono to přijde. Věřte mi. Hraji si takto pořád a stále svou intuici zdokonaluji a Vesmír mě stále překvapuje.

Vyvarujte se přílišnému chtění a snažení!


Čtvrtý zádrhel:

Ne vždycky k Vám odpověď přijde formou slov! Každý jsme naprosto jiný. Někdo má nastavené vnímání skrz obrazy, někdo má nastavené vnímání skrz vůně, někdo skrz sluch a někomu přichází slova. Najděte si postupně to své. A někdy je to kombinace všeho 🙂 Je to jednoduché.
Nehledejte v tom žádné složitosti.

V jednoduchosti je síla! Jen lidé si to dělají složité…

 

Pokud jdete po ulici, položíte si otázku, zastavíte se a čekáte. Může se Vám najednou natočit Vaše hlava na nějakou scénu, která se děje na druhém konci ulice a Vy budete okamžitě vědět, že je to Vaše odpověď na otázku. Nebo Vám to bude postupně, pomalu docházet.
Nebo jedete autem, položíte otázku a najednou hrají písničku, ve které je odpověď na Vaši otázku. … Tady prosím nezavírejte nikdy oči! Mohlo by to mít fatální následky!

Je to jen cvik a praxe. A právě o to se snažíme = vycvičit si svoji intuici.

Takže se toho nebojte! A jdeme do toho! Je to jen hra!

A je to báječná hra, která Vás skutečně posunuje po Vaší cestě životem. Já ji hraji už dlouho a je s ní zábava a zároveň mi i hodně pomáhá.

Zábava je to ve chvílích, kdy pořádně nevnímám a natluču si nos :-). Aspoň vím hned proč. Ale používám ji hodně, když na mě skočí nějaká potvůrka nemoc a já potřebuji zjistit odkud se vzala a jak ji „mám odejít“. To je pak veliká pomoc. A velmi velmi hluboce intuici používám při posílání energie. To se učí na Reiki 2.

Kromě toho intuici  začínáme procvičovat na Reiki 1 semináři. Pomalu se s ní učí lidé pracovat a Reiki jim v tom hodně pomáhá.

Nejvíce používáme intuici na a po Reiki 2 semináři. Pak už s ní pracují lidé téměř denně.  A to jsou potom změny. To se potom skutečně začíná chápat „Proč se nám děje to co se nám právě děje, jaký má být ten náš další krok?“, „Proč tu jsem a jaký to má smysl?“, „Co je mým posláním?“,  „Co je mou radostí?“, ….. Ale to už je seminář Reiki 2. 🙂

Takže Vám přeji krásné dny a HRAJTE SI!

Blanka

I DOSPĚLÍ SI MOHOU HRÁT!

 

PS: další podobná cvičení najdete v Pracovním sešitě, který získáte zdarma k eBooku Zázrak Reiki.

Blanka Heltová
Specializuji se na znovunalezení zdraví, radosti a celkové rovnováhy u lidí, pomocí Reiki, Shiatsu a tradiční čínské medicíny. Můj příběh si přečtěte zde >> Blanka je také učitelem Reiki a pořádá semináře, kde učí lidi s Reiki pracovat. Termíny seminářů najdete zde >> Je autorkou eBooků Zdarma 5+ tipů, jak najít toho pravého učitele Reiki >> a Organove hodiny >> Autorkou jedinečného eBooku o Reiki Zázrak Reiki >> A autorkou eBooku Cesta k uzdravení Cesta k uzdravení >>
Komentáře
 • Stáhněte si eBook ZDARMA

  Vynikající učitel to je naprosto neocenitelná věc na Vaší cestě! Najděte si toho nejlepšího a Váš život se změní! 5tipu_FINAL

  Proč máte zadat Vaše jméno a e-mail? Abych Vám mohla eBook zdarma někam poslat :-) Kromě eBooku zdarma se můžete těšit přibližně 1x měsíčně na další informace z oboru Reiki, zdraví a osobnostního rozvoje, které Vám pomohou na Vaší cestě. Budu je posílat já osobně - Blanka Heltová. Ze zasílání se můžete kdykoli odhlásit kliknutím na tlačítko Odhlásit v každém zaslaném e-mailu. Vaše osobní údaje jsou u mě v bezpečí a budu je na základě Vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad vycházejících z české a evropské legislativy: Zásady ochrany osobních údajů
 • Nejnovější příspěvky
 • Rubriky
 • eBook Zázrak Reiki
  eBook Zázrak Reiki Vám znovu rozzáří Váš život! Ukáže Vám cestu k Vašemu zdraví a radostnému životu plnému energie. Zazrak_3B_set_FINAL
 • eBook Cesta k uzdravení

  10 praktických a jednoduchých kroků k uzdravení Vašeho těla, mysli a duše a udržení si trvalého zdraví.

   

 • eBook Zbavte se únavy!

  Tento eBook je úžasný a kompletní průvodce, jak se zbavit únavy a získat spousty energie…