Kouzlo motýlích křídel

Dnes jsme se s naším Klubem Reiki vydali do Botanické zahrady v Praze, abychom shlédli výstavu tropických motýlů ve skleníku Fata Morgana.

Venku sice počasí nic moc ale ve skleníku nádherné teplíčko a vlhko.

Vyrazili jsme hned brzy ráno abychom se vyhnuli zbytečným frontám a tlačenici. A dobře jsme udělali. Pokud se budete chtít jít na výstavu podívat, určitě doporučuji si přivstat. Když jsme opouštěli skleník, už jsme se nestihli divit, jak obrovská fronta se venku vytvořila…

Bylo opravdu úžasné sledovat nádherné motýli a dokonce i možnost vidět jak se přímo líhnou z kukel. Motýli jsou opravdu úžasné a křehké bytosti. Vznášeli se s lehkostí nad námi, sedali na květiny i na lidi.

Řekli jsme si o efektu motýlích křídel. Říkám to sice občas na semináři Reiki 2 – protože to tam patří. Ale sem to také patřilo. Viděli jsme jak křehoučká ale nádherná křídla motýli mohou mít. Jedno mávnutí motýlích křídel, může klidně způsobit tajfun na druhém konci světa. Jedno mávnutí v minulosti, může způsobit obrovské věci v budoucnosti. Efekt motýlích křídel nám říká, že i malá a nepatrná věc nebo změna, může mít zásadní dopad na komplexní systém. Mávnutí křídel motýla může být spouštěcím mechanismem pro řadu změn, které nakonec povedou k něčemu velkému a zásadnímu. Úzce s tím souvisí právě práce s časem v Reiki 2.

Efekt motýlích křídel byl vědci nejvíce popisován na počasí. Ale netýká se jen počasí. Souvisí také s teorií chaosu.

A jak souvisí s naším běžným životem? Každá maličkost, každá nicotná myšlenka, každá nepatrná odchylka od naší původní cesty, každá maličká akce, kterou uděláme, každý minischůdek o který se posuneme, každá maličká změna v našem životě, kterou zavedeme, každá vibrace, kterou vyšleme při práci s Reiki na dálku, každý drobný náznak strachu nebo nedůvěry směrem k člověku nebo klientovi,….. to vše pomaličku střádané k sobě, způsobí ve výsledku veliké věci! ….

Vzpomeňme si proto vždy, když budeme myslet negativně, když budeme naštvaní, budeme mít strach, něco nám nepůjde, něco si budeme přát,… vzpomeňme si na ta křehoučká motýlí stvoření a na to jakou obrovskou sílu má jedno jejich mávnutí….

A nezůstali jsme jenom u motýlů. Prošli jsme si část botanické zahrady, pokochali jsme se jarníma kytičkama a bylinama a náš výlet jsme zakončili, kde jinde pro Reiki, nežli v kouzelné Japonské zahradě. Je to jako když vkročíte do jiného světa…

Blanka Heltová
Specializuji se na znovunalezení zdraví, radosti a celkové rovnováhy u lidí, pomocí Reiki, Shiatsu a tradiční čínské medicíny. Můj příběh si přečtěte zde >> Blanka je také učitelem Reiki a pořádá semináře, kde učí lidi s Reiki pracovat. Termíny seminářů najdete zde >> Je autorkou eBooků Zdarma 5+ tipů, jak najít toho pravého učitele Reiki >> a Organove hodiny >> Autorkou jedinečného eBooku o Reiki Zázrak Reiki >> A autorkou eBooku Cesta k uzdravení Cesta k uzdravení >>
Komentáře