Koronavir – jiný úhel pohledu!

Strach a panika není to pravé ořechové, co v této době potřebujeme.  Nesmírně důležitý je nyní vědomý přístup a změna úhlu pohledu. A uvědomění si, že každý jeden z nás má v sobě obrovskou moc a sílu. Že každý jeden z nás se může uzdravit z čehokoli, dáme-li našemu tělu k tomu podmínky, které uzdravení potřebuje.

Dnes jsem se byla projít kolem rybníků a do lesa. Byl nádherný den. Užívala jsem si slunce, vody, lesa i větru. Měla jsem radost.

Občas jsem potkávala hloučky zakaboněných lidí. Něco mi na nich nehrálo. Jejich pohled byl upřený do země, vůbec nevnímali tu krásu kolem sebe a diskutovali o koronaviru. Snad jenom maminky s dětmi se usmívali.

V duchu jsem si říkala, že mám štěstí, že nepotkávám ty, kteří sedí celý den zavření doma a sledují všechny ty zprávy.

Stále a dokola lidi učím jak jsou naše myšlenky mocné. Dokonce s nimi pracujeme jak na Reiki 1 tak na Reiki 2 semináři. Tolik lidí už to ví a přesto podléhají tak snadno panice a strachu.

Vidím strachy, zmatky, paniku, zlobu, bezmoc,…. Nikde nevidím naději a Lásku!

Proto jsem se rozhodla, že vám otevřu jiný úhel pohledu na toto dění.

Nemusíte s ním vůbec souhlasit, jen vám otevírám další pohled.  A uvádím fakta, která někteří překrucují do katastrofických scénářů. A pak fakta, která se ve zprávách možná ani nedozvíte.

Nechci v žádném případě celou věc zlehčovat, to ne. Je dobré mít přesné informace. Ale není dobré celý den do sebe nechat proudit šílené a katastrofické zprávy! Stále dokola.

První faktKoronavir tu je. Je to fakt. A ten je potřeba přijmout. Není coby kdyby. Prostě je tu. Nebudu se rozepisovat o tom odkud utekl a jaký je jeho skutečný záměr.

Druhý fakt, který je dobré si uvědomit – je už rozlezlý téměř po celé Zemi. Neříkám to pro vyvolání další paniky, ale proto abychom si uvědomili, že i naše matka Země je živá bytost a v této chvíli nám něco říká – možná už na nás i křičí. Je to pro nás malé upozornění typu: už toho materialismu a hromadění bylo dost! Je třeba se změnit. Je třeba začít vnímat jinak. Jinak přistupovat životu. Jinak přistupovat k léčení. Změnit celý systém. Tento systém, založený na penězích, bojích, soutěžení a moci,  je už neudržitelný! Zkuste se nad tím zamyslet…

Třetí fakt – tím, že stále budeme omílat všechny negativní a katastrofické zprávy, budeme číst všechny šílenosti na sítích, budeme poslouchat všechny zprávy…. stane se jediná věc: budeme mít stále větší strach a bude ve nás narůstat panika.

Čtvrtý fakt – který média nezmiňují ale už hodně lidí ho zná je: Pokud jsme ve strachu, ze všeho nejvíce přitahujeme to, čeho se bojíme. Pokud jsme ve strachu, naše tělo je zaplaveno stresovými hormony a je připraveno na reakci „útěk nebo boj“.  Zároveň se oslabuje až téměř vypíná imunitní systém! Co se pak stane? Potkáte cokoli ( vůbec to nemusí být koronavirus) a okamžitě to máte!

Pátý fakt – který média také nezmiňují – nejsme oddělení. Sice vidíme naše fyzická těla jako oddělená ale naše energetická těla a vlnění jsou spojená. A faktem je, že čím více lidí bude mít strach, tím více to bude působit. Přispíváme tím akorát ke zvedání negativní vlny. Je to kolektivní! Zkusme si to prosím uvědomit.

Šestý fakt – který opět média nezmiňují – naše těla se umějí uzdravit z čehokoli pokud k tomu dostanou ty správné podmínky. A pokud naše myšlenky budou nastavené na uzdravení. Ano, vůbec nepopírám, někdo bude potřebovat lékařskou pomoc a dostat se tak z nejhoršího. Ale pak záleží opravdu na nastavení našeho myšlení a vědomí.

Možná že šestý fakt je pro vás nový. I když ti, kteří mě znáte víte, že ho učím na každém Reiki semináři. Žijeme ve společnosti, která nám odebírá moc a vtlouká do nás přesvědčení, že pouze lékař nás může uzdravit. My ne. A to je právě jedna z věcí, kterou je nutné kompletně změnit. Nové vědecké výzkumy dnes už dobře vědí, že lidský organismus je neuvěřitelný a že se opravdu může uzdravit z čehokoli.

Nechci zde nyní rozebírat všechny podklady, jak to tělo dokáže a co je k tomu potřeba. O tom píši v eBooku „Cesta k uzdravení“.  Jenom si nyní pro tuto dobu dejte do hlavy myšlenku, že:

Každý jeden z nás je úžasnou bytostí a tato bytost má neuvěřitelnou moc a sílu.

A věřte mi: Není nutné být nemocný!

Naše těla mají téměř nekonečnou možnost sebeuzdravení a jejich cílem je být zdravý a plný energie!

Sedmý fakt – vláda vydala řadu opatření a možná vydá i celkovou karanténu. Můžeme na to nadávat, ale to nám zrovna moc nepomůže – ba naopak, hodí nás to do negací. Chápu, že pro malé podnikatele a pro slabé rodiny to nebude mít dobrý dopad. Naše ekonomika také nebude mít radost. Ani pro mě to není lehké. Složenky a náklady se musí platit stále…

Ale když už to tu je, zkusme se na to podívat z té druhé stránky. Možná nám Vesmír právě nyní poskytuje čas pro zastavení, trochu zamyšlení se, pobyt v přírodě, otevření vědomí a srdce. Možná budeme mít čas na věci, které jsme v běžném forfru nestíhali. Možná budeme mít čas na meditaci, ztišení se a zklidnění. Možná budeme mít více času pro své děti…. Využijme tento čas opravdu smysluplně a vědomě.

Možná po čase až toto vše přejde, budeme více otevření, více vědomí a bude tu i více Lásky, soucitu, opory, pomoci, větší laskavosti, více lidskosti, …. Každopádně to v delším časovém horizontu přinese změnu a růst. Záleží jen na každém jednom z nás co si z toho vybereme.

A my máme svobodnou volbu si vybrat co chceme!

Můžeme si vybrat zdraví a štěstí a udělat proto vše co je v našich silách. A můžeme si vybrat nadávání, strachy, negace, zacyklené myšlenky stále v negaci a z toho plynoucí emoce a nemoce.

Položme si prosím každý otázku – co proto mohu udělat já?

1/ Samozřejmě dodržovat všechny hygienické požadavky – o kterých se všude mluví.

2/ Jíst ovoce, zeleninu, doplňovat minerály. Celkově odlehčit stravu. Zkusme vynechat nebo alespoň omezit maso. Zapomeňte na smažené věci, chemicky upravené potraviny a polotovary.  Vyřaďte uzeniny a tučná jídla. Umělá sladidla a vše, kde jsou – většina slazených limonád. Omezte cukr. Vím hodně z vás je doma s dětmi a potřebujete něco rychlého.  Zkuste jak nejvíce to půjde vařit menší množství a z čerstvých surovin.

3/ Sice na dnešek byl v noci zase mráz ale malé kopřivy už jde najít. Nasbírejte si jich pár a uvařte čaj, dejte do polévek a jiných pokrmů. Kopřiva čistí krev, dodává železo, je bohatá na vitamín C.

4/ Z potravinových doplňků, klidně použijte chlorellu a mladý ječmen.

5/ Pokud chcete a je to možné, můžete zařadit i 1-2 denní půst. Tím odlehčíte organismu a ten má možnost opět posílit svůj imunitní systém.

6/ Pokud to jde choďte co nejvíce ven. Do přírody. To znamená lesy, parky, louky, k řekám a potokům. Město a ulice nejsou příroda! Pokud už musíte sedět doma alespoň hodně větrejte.

7/ I když jsou obchody s potravinami otevřené – choďte tam co nejméně.

8/ Nesledujte celý den zprávy a negativní informace. Klidně si 1x za den (pokud možno ne před spaním) zjistěte nové informace abyste byli v obrazu, ale nezanášejte si tím své myšlenky po celý den a už vůbec ne předtím než jdete spát. Berte to prostě jako fakta.

9/ Když už nemáte co dělat, stáhněte si grotesky, dívejte se na veselé filmy – radostí a smíchem z nich posilujete imunitní systém. Čtěte. Máte konečně čas přečíst si to co jste nestihli, učte se nové věci,…. Klidně můžete i udělat jarní úklid a vyházet vše co už nepotřebujete. Nejenže vyčistíte svůj byt nebo dům ale také odlehčíte vašemu tělu, které ukládá vaše emoce hromadění a ty pak způsobují různé nemoci… Je toho opravdu spousta co můžete dělat. (Místo toho abyste celý den seděli na sociálních sítích nebo TV a strachy téměř ani nedýchali…)

10/ A ještě mě napadá – když už budete mít čas a zklidníte se, otevřete se novým nápadům. Zkuste na papír hodit nové projekty, nebo jen to co byste chtěli dělat a nikdy jste na to neměli čas. Popusťte uzdu své fantazie a kreativity! Pro někoho mohou z tohoto období vzniknout naprosto originální myšlenky a nápady.  Zkuste se na problémy, na které obvykle nemáte čas a odkládáte je, podívat z jiných úhlů pohledu. … Může vás to nasměrovat na novou cestu. A to je úžasné.

Vždycky říkám, že lidé mají problém vypadnout ze svého „křečkovského“ kolečka ( Pro ty co mě neznají – je to každodenní kolečko nuceného vstávání, cesta do práce, práce, která většinu lidí nebaví, cesta z práce, možná fitko, domů, možná uvařit, telka nebo počítač a mrtví padnout a spát – pokud to teda jde usnout z toho celodenního vypětí a stresu….). A teď většina z nás dostala šanci z tohoto kolečka vypadnout. Chytněte ji a využijte!

11/ Zklidněte se a vstupte do meditace  – pokud to umíte. Můžete si zároveň, stejně jako my na každém Reiki semináři, vizualizovat / představit, že se plníte Světlem Lásky. Každý nádech vám do těla přináší nové Světlo Lásky. Můžete postupně zaplnit své srdce, své plíce, svůj imunitní systém a celé své tělo prostě vykoupat ve Světle Lásky.

Meditace totiž způsobuje to, že se tělo okamžitě nastaví na pocit bezpečí, klidu, růstu a Lásky. Mozek se spojí se srdcem a srdce je to, které rozhoduje. ( Víme, že srdce je spojeno se 4 dimenzí a s vyšší úrovní vědomí.) Buňky mohou růst. Mohou se nové buňky vyměňovat dobře za ty staré, nebo nemocné. Zároveň imunitní systém se posilňuje. Náš imunitní systém pak překoná cokoli. Pamatujte si to. Jsou to věci z nových výzkumů a jsou ověřené a vyzkoušené.  Nejsou to mé výmysly…. i když já je aplikuji a používám už dlouhou dobu 🙂

12/ Pokud umíte pracovat s energií, dávejte si opět každé ráno a večer celkové sebeošetření, tak jako jsme to dělali ve 3 týdnech po semináři Reiki. Nesmírně to pomůže jak po fyzické tak po psychické stránce. Je to jednoduché, tělo se opět nakopne, bude mít dostatek energie, vyčistí se a spustí se samouzdravující systém, který v těle každý máme.

13/ Pokud chcete cvičit – doporučuji – jógu, Tai-chi a Chi-Kung. A další formy které vás dovedou zároveň do zklidnění.

14/ A pokud už se stane, že přijde horečka nebo pocit únavy, nepohody,…. zůstaňte v posteli a dejte tělu úplný klid na to aby se zotavilo.  Neházejte do sebe brufen. + dělejte to co nám nařizuje vláda… Ale to nejhlavnější ze všeho – dejte si do své hlavy myšlenku – že vaše tělo se uzdraví z čehokoli. Každý tuto moc v sobě máme! A držte ji tam ať se děje cokoli!

15/ A na závěr velmi žádám lidi, kteří umí pracovat s Reiki 2, posílejme energii každý den do situace uzdravování celých Čech a druhé posílání prosím do situace uzdravování celé naší planety Země. Je to nyní velmi potřeba.

Pokud máte pouze Reiki 1 nebo vůbec neumíte pracovat s energií a také byste chtěli pomoci, pak můžete ze své srdeční krajiny posílat paprsky Světla Lásky jak České republice, tak i celé planetě Zemi. Můžete si je představit zabalené celé ve Světle Lásky. To také velmi pomůže.

Pokud jste dočetli až sem, moc vám děkuji.

A pokud se rozhodnete něco laskavého udělat pro sebe, pro Čechy a celou planetu děkuji vám moc a moc.

Pokud budeme vědomí, společně to zvládneme a tím posuneme velké množství bytostí i lidí dál na vyšší úroveň.

S Láskou Blanka

PS: Pokud se vám tento článek líbí a v něčem vám pomohl, sdílejte ho nyní co nejvíce lidem. Čím bude více vědomých lidí, tím více bude šťastných a zdravých lidí…

Blanka Heltová
Specializuji se na znovunalezení zdraví, radosti a celkové rovnováhy u lidí, pomocí Reiki, Shiatsu a tradiční čínské medicíny. Můj příběh si přečtěte zde >> Blanka je také učitelem Reiki a pořádá semináře, kde učí lidi s Reiki pracovat. Termíny seminářů najdete zde >> Je autorkou eBooků Zdarma 5+ tipů, jak najít toho pravého učitele Reiki >> a Organove hodiny >> Autorkou jedinečného eBooku o Reiki Zázrak Reiki >> A autorkou eBooku Cesta k uzdravení Cesta k uzdravení >>
Komentáře