Jarní RE-START organismu

V sobotu a neděli jsem se vyhřívala venku na zahradě na sluníčku a psala pro vás tyto myšlenky…

I když v noci stále padají teploty pod nulu, přes den už je cítit ve vzduchu jaro.

 

Pro mě je jaro krásným pohlazením a jedním z nejhezčích období v roce. Končí temná a studená zima, vše ožívá,  vše se začíná zelenat a hlavně se vrací světlo a slunce. Jaro je obdobím růstu. A aby mohlo růst nové, musíme vyklidit to staré.

Stejně tak je to s naším tělem. Je třeba ho očistit, aby mělo možnost plnými doušky si jara užít a zase krásně rozkvést.

A vůbec,  po té nynější zimě, která byla hodně temná a plná strachů, obav a možná i slz a bolesti, je potřeba se očistit a „restartovat“.

O kontinuální stimul strachu  se nám postarala a stále se starají masmédia a politici.

Bylo to pro většinu z nás hodně těžké a složité období – jak psychicky, tak i fyzicky.

Mnozí si nemocí prošli a museli s ní zápasit a vyhrát. Některým odešel někdo z rodiny do Světla, protože boj nevyhrál. Další ztratili práci, kterou milovali. Jiní „jen“ strádali neustálými zákazy, příkazy a chaotickými nařízeními. Temnota se dotkla každého jednoho z nás…

To vše už pomalu končí a začíná přicházet Světlo. Po každé temnotě přijde jednou Světlo! A je opět jen na nás samých, co si z tohoto temného  období vezmeme.

Každopádně, naše těla jsou zanesena spoustou věcí. Jen se zkuste otočit a podívat se na celé období zimy zpět. Možná tam najdete těžká jídla. Možná spoustu polotovarů plných chemie. Možná uvidíte hodně chemie v uměle vyráběných vitamínech a minerálech, které se vykoupily v lékárnách a házeli jste je do sebe. V mnohých tělech jsou nyní naskládány odpady a jedy z dalších silnějších léků – antibiotik, léků proti bolesti,…. Neříkám, že to bylo dobře ani špatně. Sama dávám raději přednost přírodním prostředkům, když je to možné.

Je na nás také hodně znát nedostatek čistého vzduchu a slunce. Většina z nás potrápila šeredně i své oči neustálým sezením před blikajícími obrazovkami. Oči se nám za to „odvděčí“. Nicméně to pocítíme později. Také jsme mohli z toho všeho sezení nashromáždit pár kil navíc a celé tělo jsme pravděpodobně sužovali nedostatkem pohybu. Kyslík, který jsme dříve tak bezstarostně vdechovali, se změnil v kysličník uhličitý a další jedy, které se naše plíce snažily vyloučit ven z našeho těla jako obvykle. My jsme se nyní ale rozhodli, že jim ho tam hezky vrátíme se vším všudy. Tím jsme si zadělali do budoucna na pár nehezkých věcí… A k tomu všemu se v mnohých z nás nahromadily stresy, zlost, vztek, smutek, bezmocnost,… samé „krásné“ emoce, které nás ne úplně skvěle ovlivňují.

Nevyhnulo se to ani mě. Musím říci, že jsem si přímo tváří v tvář prošla obrovským výbuchem vzteku, když se minulou neděli vyhlásil zákaz pohybu a vše se znovu a ještě více zpřísnilo. Znovu vešly v platnost další chaotická nařízení vlády a milion vyjímek, která se jak jinak nadále mění, protože nemají hlavu ani patu…  Meditace nemeditace, mistr nemistr – v pondělí, kdy jsem se to dozvěděla, jsem měla sto chutí sednout do auta a jet na okraj okresu (což je od mého bydliště pouze cca 10min cesty na každou stranu), kde stáli policisté, vyskočit z auta a jednu jim napálit. V té chvíli mě bylo naprosto ukradené, zda by mě zavřeli nebo zastřelili… V závěru jsem to neudělala, protože jsem si uvědomila, že to jsou stejně jen loutky plnící rozkazy. Pořádnou ránu ( i několik) by si zasloužil někdo úplně jiný, aby se už konečně probral… A to, kdo mě zná, ví, že jsem velmi klidný a pohodový člověk…

Nemyslím si, že jsem jediná, kdo si tímto vztekem a posléze bezmocí a smutkem, procházel.

Každopádně to celé bylo v pořádku. Něco se ve mně zlomilo, spálilo a přišla obrovská síla, kterou mi nikdo nemůže vzít ani zakázat. Vzpomněla jsem si na okamžiky, kdy jsem před pár lety procházela bosýma nohama po rozžhaveném uhlí. Také jsem pak cítila obrovskou sílu… K tomu všemu se vyjasnilo a přišlo slunce. Nyní cítím, že přichází úplně nové období – alespoň pro mě.

A začíná očistou – čím jiným…

Jaro je obdobím očisty, období spálení toho starého a nastartování toho nového.

Nyní nastala chvíle, kdy potřebujeme vylézt ze svých „zatuchlých jeskyní“, pořádně se protáhnout, nadechnout a očistit!

Dělali to tak všichni naši předci. Vyprovázela se a pálila smrtka, jako očištění od všeho zlého. Jako konec zimy. Držely se půsty. Začal pohyb venku okolo stavení a na polích…

A já vás tímto zvu abychom to udělali i my dnes.

Vím, stále platí zákazy a nařízení. Ale i přes ně to jde. Příroda a Matka Země si jedou podle svého. Na ty chválabohu neplatí žádné naše zákazy. Jsme pro ně zatím jen „drobní škůdci“. Až se ale naštvou, určitě u toho nechci být…

 

Takže jak Re-Startovat, očistit a nabít naše těla?

 

1/ V první řadě mohu jen doporučit kompletně vypnout jakékoli zprávy a mašinérii strachu našich médií a politiků. To jsem už udělala a mohu říci, že je mi hned lépe. (Ač jsem nebyla ani náhodou každodenním strávníkem těchto zpráv.) Nyní se už prostě nepřibližuji k tlačítku zpráv na internetu. Stejně se tam nic kloudného člověk nedozví a to co člověk potřebuje se vždycky doví. TV už přes 30 let nepoužívám, a tak s tím problém nemám. A na mobilu mám internet vypnutý. Na sítích, kam občas potřebuji pracovně, jakékoli zmínky o zprávách rychle přeskakuji.

Zkuste si prosím uvědomit, že sledováním dnešních zpráv, nic dobrého nezískáváme. Naopak jsme stahování níže a níže až se z nás stanou naprosto poslušné loutky systému, který se stejně už nyní jen zmítá ve své smrtelné křeči…  Jen se zamyslete, jak se po přečtení nebo sledování  zpráv cítíte? Jaké máte myšlenky?…

2/ Očistit své tělo a okolí od odpadních látek, jedů a toxinů.

Začneme změnou stravy. Odlehčíme ji a zařadíme pár dní půstu (pozor – zde každý podle svého zdravotního stavu…). Vynecháme na pár týdnů  (každý podle svého vnitřního nánosu:  3-8 týdnů) maso, pšenici, mléčné výrobky, cukr a alkohol. Jíme lehká, hlavně zeleninová a ovocná jídla. V chladných dnech teplá a v teplých dnech i syrová. Zařadíme bylinky a klíčky. Až začnou růst blahodárné kopřivy, začněte je používat (dnes jsem na procházce zahlédla na slunečných místech, tak 1cm první lístky = začínají nám rašit).

Více informací o stravě a bylinkách co se týče jarní očisty najdete v mém článku „Jarní očista organismu“       Je tu celkem 18 tipů co dělat.

Tohle jsou mé oblíbené špagety z černých fazolí s kousky avokáda, oliv, rajčátky, s klíčky mungo fazolek a parmazán 🙂

3/ Během tohoto očistného období se začneme hýbat a volně dýchat.

Ve městě nám to sice nedovolí, ale můžete do lesů a na louky a zahrady. Procházky, běh, kolo, sbírání bylin (pokud je znáte) na čerstvém vzduchu a slunci nám jen prospěje. A zde jen upozorňuji – v lese, kde potkáte pár lidí za den, opravdu nenoste náhubky (respirátory ani roušky) a dejte svým plicím i svému tělu, kůži a orgánům možnost se konečně zhluboka nadechnout a zhluboka vydechnout a vypustit tak ty nastřádané jedy z náhubků!

Chci tu jen podotknout, že nejsem totálním odpůrcem náhubků. Tam, kde je hodně lidí nebo klimatizace a nevětrané prostory (jako MHD, autobusy, vlaky, hypermarkety,…) tam si i já náhubek vezmu a snažím se odtamtud rychle vypadnout.  Ale nikdy v lese! Včera jsem byla od 10hod dopoledne do 17hod večer v lese. Za celou dobu jsem potkala celých 7 lidí a 2 psy…

4/ Až budeme cítit, že tělo a hlavně střeva jsou už lepší – někteří to zjistí většinou tak, že začnou pravidelně vylučovat a nebudou mít nafouklá břicha… Pak můžeme nastartovat játra a také jim odlehčit. To většinou přichází v dubnu. Duben je podle TČM měsícem jater. Tak se jim pověnujeme také alespoň celý 1 měsíc. Doporučuji jaterní čaje a ostropestřec mariánský. Také informace ohledně jater najdete v už zmíněném článku: „Jarní očista organismu“

5/ Zvedněte se od compů a mobilů a jděte ven.

Hrajte si s dětmi, sdílejte příběhy, učte se nové věci, meditujte, ukliďte dům, opravte rozbité věci po zimě, začněte připravovat zahrádku, pokud máte, proberte semínka a připravte si co zasadíte, čtěte knížky, najděte si jak klíčit vše možné a co to tělu dává,… ale hlavně, hlavně zvedněte zadek i oči od těch obrazovek!

Určitě nekopírujte obrázek, který jsem viděla včera, když jsem šla z lesa domů. Rodinka – maminka a 2 děti školního věku, seděly na okraji lesa, ve stínu stromů, tak aby na ně nesvítilo slunko a zíraly každý do svého mobilu a ještě v tmavých brýlích na očích! Hleděla jsem na ně a v duchu si říkala: Co se to s těma lidma děje?? Co se to děje se světem?

Dříve to byl nejhorší trest, který nám rodiče dali – domácí vězení. Nemohli jsme ven. No faktem je, že dnes je v domácím vězení už přes rok celá republika…. Tak je to asi dnes OK.

Takže sundejte tmavé brýle, vypněte compy a ven!

6/ A nakonec hlídejme si své myšlenky. To, na co myslíme nám buduje naši realitu. Pozitivní myšlenky přitahují pozitivní lidi, pozitivní události a dění okolo nás. Co dělají negativní myšlenky, to už si určitě dokážeme domyslet sami….

Pojďme si společně užít jaro a přivítat nové období a novou energii do našich životů.

Pojďme společně rozzářit konec této temnoty!

s Láskou Blanka

Další informace o jarní očistě najdete v článcích (je to tam hezky napsané a přijde mi zbytečné to sem znovu opisovat :-)):

„Jarní očista organismu“

„Jarní elixír“

„Detox ano nebo ne?“

Pokud byste chtěli během očisty podpořit navíc i energií, tak ti kdo umí používat Reiki energii, tak určitě nabíjejte a čistěte své tělíčko každý den očisty (víte jak, učili jsme se to v semináři Reiki 1). Ti, kteří s energií zatím pracovat neumí, je možnost vás na začátku podpořit a nabít vás. Vše o tom najdete zde: https://blankaheltova.cz/reiki-na-dalku/

Blanka Heltová
Specializuji se na znovunalezení zdraví, radosti a celkové rovnováhy u lidí, pomocí Reiki, Shiatsu a tradiční čínské medicíny. Můj příběh si přečtěte zde >> Blanka je také učitelem Reiki a pořádá semináře, kde učí lidi s Reiki pracovat. Termíny seminářů najdete zde >> Je autorkou eBooků Zdarma 5+ tipů, jak najít toho pravého učitele Reiki >> a Organove hodiny >> Autorkou jedinečného eBooku o Reiki Zázrak Reiki >> A autorkou eBooku Cesta k uzdravení Cesta k uzdravení >>
Komentáře