5 věcí, jak nastartovat svoji změnu

Změňte sami sebe a změní se vše kolem vás.

5 věcí, jak můžete nastartovat svoji změnu.

Připravuji se na Reiki seminář a oči mi zůstaly viset na základních principech Reiki.

Znovu si je pročítám už snad po stý, možná po tisící 🙂

Dříve jsem je vozila vytištěné v autě na palubce a pročítala jsem si je, když mi tam někdo vletěl bez blinkru, nebo dělal jiné šílenosti. Kdo řídíte v Praze, tak to asi znáte.

Dnes si říkám, že by možná nebylo ani tak špatné, kdyby tyto principy znali všichni a hlavně se podle nich chovali.

Vždycky, když se vrátíme ze zahraničí, tak dostaneme tak trochu „facku“  – jako uvítání v Čechách.

Zažili jste to někdy?

Vracíte se z dovolené, lidé v Kanadě – v horách, v Austrálii, teď naposled v Itálii v horách, jsou usměvaví, zdraví vás i když vás neznají,  povídají si s vámi, snaží se vám pomoci, když se něco přihodí.

V Austrálii většina lidí děkovala při výstupu z MHD autobusu řidičovi a popřála mu hezký den! Začala jsem to zkoušet tady v Česku a vždycky se na mě podívá celý autobus a ťuká si na hlavu. No, někdo začít musí 🙂

V Kanadě – zajeli jsme do špatného pruhu, hodili blinkr a auto hned vedle, nás s úsměvem pustilo. Nebo jsme na treku v horách a lidé, které potkáme se nás automaticky ptají, zda je vše v pořádku, zda něco nepotřebujeme. Silnice bez děr stovky kilometrů….. Lidé tolik nepospíchají, jsou klidnější. Po většinu času svítí sluníčko a vám to hned zlepšuje náladu:-)

A pak se vrátíte do Čech – naštvané obličeje, zamračená obloha a sluníčko teď na jaře zatím jen občas, na silnicích „tankodrom“ po zimě a agresivní řidiči…..

Vždycky si říkám – proč to jinde jde a tady ne?

A tak se očima vracím k 5-ti principům Reiki.  Číst si o těchto principech je fajn, ale dát je do denní praxe je nejlepší práce na sobě. Je to jedna z věcí, kterou se učíme na seminářích Reiki a Reiki nám v tom hodně pomáhá. Pokud byste potřebovali vědět co to to Reiki vlastně je – dočtete se o něm základní informace v článku: Co je to Reiki?

Nicméně na těchto principech může zapracovat úplně každý a je jedno jestli s Reiki pracuje nebo ne.

Chcete jít po ulici a vidět usměvavé tváře? Chcete být klidnější a více v pohodě? Chcete si užívat radost z každého okamžiku?

Mám pro vás jednu zprávu: Je potřeba začít u sebe.

Tak pojďme na to, s pomocí 5-ti principů Reiki to společně nastartujeme:

FB_Principy_Reiki_F

Všechny následující principy jsou popsány v mé eKnížce Zázrak Reiki a můžete si je procvičit pod mým vedením v Pracovním sešitu, který získáte pouze jako dáreček s eKnížkou Zázrak Reiki.

1) Právě dnes se nehněvej – jaké by to bylo, kdyby se alespoň dnes lidé usmívali, kdyby byli šťastní, laskaví a ohleduplní.

Zkusme dnes prožít den bez hněvu a zlosti, s úsměvem na tváři. Pozor ale, neříkám, abyste hněv a zlost potlačovali! Tím, že je potlačíte, tělíčko je ukryje a pak, když to nejméně čekáte ( třeba i po letech potlačování),  to bouchne a objeví se nemoc ve fyzickém těle. A to nikdo z nás nechce.

Zastavme se a zamysleme se jen na chvilku. Co nás tak rozčílilo? Nene to auto co nám tam vlítlo to nebylo, ani dítě, které se teď právě nechce ustrojit…… Co je za tím? Pospíchám, nechce se mi do něčeho, …. pátrejte. Protože, když přijdeme na to, co to skutečně bylo, najednou se nám uleví a můžeme situaci vyřešit a třeba se tomu  v závěru i zasmát 🙂

2) Právě dnes si nedělej starosti – a další den zkusme toto pravidlo 🙂

Dnešní společnost sama od sebe vytváří strachy a starosti a ve většině případů naprosto zbytečně.  Většina lidstva se něčeho obává. A co se děje, když se něčeho bojíme –  rychleji si to přitáhneme.  A když se něčeho bojíme, v hlavě nám šrotují různé scénáře: Co udělám, když mě vyhodí z práce? Co udělám, když nestihnu ten autobus?….. a co když mě vůbec nevyhodí? Co když ten autobus bude mít zpoždění?….

Celou dobu jsme pak v budoucnosti, která ještě neexistuje. A uniká nám jediný reálný okamžik a tím je přítomnost.

Nehledě na to, že stejně jako u zlosti i strachy a starosti se ukládají v našem těle a dlouhodobě ovlivňují naše zdraví.

Smějme se a hrajme si 🙂

  smajlik

3) Cti své rodiče, učitele a starší

Chvíli ve vašem životě vás vedli, učili vás, nebo vám byli vším. Možná vás učí teď.  Třeba jsou dnes jiní, ale mají za sebou delší cestu a zaslouží si vaši úctu.  Tady se jen podívejte jak to prostě máte vy.

4) Prožívej své žití čestně

Za komunistického režimu se říkalo  „Kdo nekrade, okrádá rodinu.“  Šílené heslo. Bohužel je stále zakořeněné hluboko v lidech. A je na nás abychom ho změnili. Nikdo jiný to za nás neudělá!

Proč v Kanadě i v Austrálii mohou mít všude na veřejných záchodech volně toaletní papír? Proč v Kanadě mohou být na okrajích farem maličké budky s ovocem a zeleninou, váha, ceník a otevřená kasička, abyste si mohli vzít peníze zpět, když nemáte přesně? Podotýkám bez obsluhy, která by to hlídala!

5) Buď vděčný všemu co je

Zkusme i toto pravidlo vnímat alespoň 1 den. Není nejjednodušší.  Zasahuje už naši hlubší úroveň vnímání. Když si však uvědomíme, že jsme všichni jedno. Že naše duchovní těla daleko přesahují naše fyzické tělo. Že to, co se nám právě přihodilo a my to pokládáme za nejhorší co se nám stalo, je po pár dnech, měsících, letech, to nejlepší čím jsme mohli projít a co nás posunulo vpřed…  Buďme vděční.

Možná si teď řeknete, ajajaj to je náročný. Počkám až i u nás se lidi budou usmívat, až nebudou mít zlost, až si nebudou dělat starosti, až….. Pak i mě to půjde lépe. Jenže co když všichni budou čekat?

Kdyby každý člověk jen čekal, že dostane lásku a pak ji teprve rozdával, nebylo by nikoho kdo by lásku dával. Protože by všichni jen čekali….

Popřemýšlejte nad tím.

Nedá se čekat na to až něco udělají ostatní. Pokud něco chceme změnit, pojďme a začněme u sebe.

Třeba se to bude někomu v našem okolí líbit a začne to dělat také a pak další a další lidi a nakonec se vše změní a možná se nám začne žít lépe a radostněji i tady u nás v Čechách  🙂

Záleží na každém jednom z nás.

Pokud změníme sami sebe, změní se i svět kolem nás.

Každý z nás má svobodnou volbu.

A já děkuji za principy Reiki, které do hloubky probíráme na Reiki 1 semináři  a Vy si je můžete procvičit sami pod mým vedením i když nejste zasvěcení do Reiki. Kde? V Pracovním sešitě, který můžete získat pouze jako dáreček k eKnížce Zázrak Reiki.  Kde se mimo jiné dozvíte i všechno o Reiki a zjistíte tím i spoustu dalších věcí pro náš šťastný život a naši radost 🙂

Blanka

Blanka Heltová
Specializuji se na znovunalezení zdraví, radosti a celkové rovnováhy u lidí, pomocí Reiki, Shiatsu a tradiční čínské medicíny. Můj příběh si přečtěte zde >> Blanka je také učitelem Reiki a pořádá semináře, kde učí lidi s Reiki pracovat. Termíny seminářů najdete zde >> Je autorkou eBooků Zdarma 5+ tipů, jak najít toho pravého učitele Reiki >> a Organove hodiny >> Autorkou jedinečného eBooku o Reiki Zázrak Reiki >> A autorkou eBooku Cesta k uzdravení Cesta k uzdravení >>
Komentáře
 • Stáhněte si eBook ZDARMA

  Vynikající učitel to je naprosto neocenitelná věc na Vaší cestě! Najděte si toho nejlepšího a Váš život se změní! 5tipu_FINAL

  Proč máte zadat Vaše jméno a e-mail? Abych Vám mohla eBook zdarma někam poslat :-) Kromě eBooku zdarma se můžete těšit přibližně 1x měsíčně na další informace z oboru Reiki, zdraví a osobnostního rozvoje, které Vám pomohou na Vaší cestě. Budu je posílat já osobně - Blanka Heltová. Ze zasílání se můžete kdykoli odhlásit kliknutím na tlačítko Odhlásit v každém zaslaném e-mailu. Vaše osobní údaje jsou u mě v bezpečí a budu je na základě Vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad vycházejících z české a evropské legislativy: Zásady ochrany osobních údajů
 • Nejnovější příspěvky
 • Rubriky
 • eBook Zázrak Reiki
  eBook Zázrak Reiki Vám znovu rozzáří Váš život! Ukáže Vám cestu k Vašemu zdraví a radostnému životu plnému energie. Zazrak_3B_set_FINAL
 • eBook Cesta k uzdravení

  10 praktických a jednoduchých kroků k uzdravení Vašeho těla, mysli a duše a udržení si trvalého zdraví.

   

 • eBook Zbavte se únavy!

  Tento eBook je úžasný a kompletní průvodce, jak se zbavit únavy a získat spousty energie…