Životní energie

Vyzkoušejte si zda cítíte a vnímáte energii!

Nic k tomu nepotřebujete a můžete si na vaši energii „sáhnout“ hned teď!

Všude říkám, že s energií se může naučit pracovat naprosto každý člověk.

No jo, říkáte si. To se jí lehce řekne ale hůře udělá! Jak mám asi tak pracovat s něčím co nevidím! To není možné. Nebo si možná řeknete, to dokáže někdo jiný, kdo už pro to má nějaké předpoklady, ale já ne!

Není to tak přátelé. Naučit se pracovat s energií může opravdu úplně každý z nás. A velmi nám to zlepší a ulehčí život.

Právě teď si každý z vás velmi lehce můžete vyzkoušet, jak začít vnímat energie.

Prozradím vám jednoduchou techniku, kterou děláme na Reiki 1 semináři.

Zabere vám to tak 2-5minutek. Máte tento kratičký čas?  Máte toto minimum času na to abyste si skutečně sami na sobě vyzkoušeli zavnímat a „sáhnout“ na svoji životní energii?

Pokud ne, nevadí, ještě nedozrál čas na to abyste se posunuli na své cestě dál. Vůbec už nemusíte číst dál. Není to žádný problém.

Ale pokud máte tento kratičký čas, tak se na chvilenku posaďte, vypněte mobil ( nebo ho ztlumte aby vás nerušil) a zavřete si oči. Můžete to vyzkoušet i v plné kanceláři nebo třeba v parku, pokud nemáte předsudky, že na vás budou ostatní zírat jako na blázna. A pokud je ještě máte, nebo se stydíte, tak si na toto kratičké setkání sama se sebou najděte nějaké klidné místečko, kde na vás nikdo nebude koukat ani vás rušit. A klidně to můžete vyzkoušet i v kabince na záchodě – tam máte svůj klid 🙂

Upozornění: Zcela určitě toto nezkoušejte, když řídíte auto nebo jiný dopravní prostředek! Ale to vám ani nemusím říkat, protože jste to už určitě pochopili v momentě, kdy jste si přečetli: zavřete oči! :-))

Takže jdeme na to? Připraveni?

Je to neskutečně jednoduché, snadné a zvládne to každý.

Nejdříve si přečtěte postup a pak to zkuste:

Posadíte se, zavřete oči a chvilenku se zaměříte na svůj vlastní dech. Chvilku ho pozorujte a pak ho 2x-3x prohlubte. Tím se zklidníte a uvolníte.

Pak si dlaně spojte před sebou do základní mudry, jako byste se chtěli modlit a pár sekund je tak nechte a jen pozorujte teplo mezi dlaněmi. (Dlaně se dotýkají).

 

Poté dlaně od sebe vzdalte cca na 5-15cm a chvíli je tak držte. Nyní vnímejte jaký pocit máte mezi dlaněma.  Stále zhluboka dýchejte.

A teď si začněte hrát. Dlaně velmi pomalu k sobě přibližujte ( ale už tam nebude jejich dotek) a zase je od sebe vzdalujte.  A vnímejte. Na chvíli se můžete v nové pozici zastavit a vnímat a pak s nimi začít zase pomaličku pohybovat a zase se zastavit.

Co cítíte mezi dlaněmi? Je tam nějaký odpor? Nebo vám to dlaně naopak přitahuje? Máte pocit jako byste mezi dlaněmi měli pružinu? Nebo vám to připomíná nafukovací míč, který stlačujete a uvolňujete?  Nebo máte pocit jako byste v dlaních měli opačné magnety a ruce vám to v určité vzdálenosti odpuzuje?

Je úplně jedno jakou budete mít představu.

To co cítíte mezi svými dlaněmi je právě ta VAŠE ŽIVOTNÍ ENERGIE! WAU!

Neuvěřitelné, že! Přitom tak jednoduché. Vy sice nic nevidíte, ale ONO NĚCO tam je a vy si s tím dokonce můžete hrát! A hrajte si jak je jen libo 🙂

A to je celé cvičení, které vlastně vůbec není cvičením ale hrou 🙂

Někdo svoji životní energii pocítí okamžitě jak poprvé oddálí dlaně od sebe. Někomu to bude trvat trochu déle. Mějte se sebou prosím trochu trpělivosti. Každý to může pocítit. Záleží jen na tom jak hodně jste zanesení a jak silné máte předsudky, že to nejde a není to možné.

Víte o energiích všichni mluvíme, víme o nich, denně je používáme, nicméně je většina z nás nevidí.  A to co není vidět, prostě a jednoduše pro nás neexistuje. Tak nám to systém tvrdí.

Na druhou stranu si vezměte třeba elektrickou energii. Také ji nevidíme, používáme ji denně a přitom netvrdíme, že neexistuje… Ba naopak, dokonce za ni i platíme. Takže ona opravdu musí existovat i když není vidět.

My se však tímto názorem ochuzujeme o neuvěřitelné množství věcí, pocitů a vnímání. Ochuzujeme se tak i o svou intuici, protože tu také nemůžeme vidět svýma očima. Stejně tak jako naše energetická těla a energetické dráhy v našem těle. Ale to už zabíhám více do semináře Reiki 1, kde se vše o energiích učíme.

Okolo nás je nepředstavitelné množství energií a ŽIVOTA. Bohužel pro lidské oko zatím neviditelné.  Ve škole nás učili jaké spektrum je viditelné  a jak je maličké. Vzpomínáte? Podívejte se na obrázek níže. Ten kousek uprostřed jsme schopni vidět naším okem a to obrovské okolo, prostě nevidíme. Jak může pak někdo tvrdit, že to okolo neexistuje?

UV záření sice nevidíme ale víme, že existuje. Rentgenové záření také nevidíme a přesto ho denně lékaři používají a nikoho ani nenapadne tvrdit, že neexistuje….

A teď jste si měli možnost vyzkoušet vnímat i svoji vlastní životní energii. Je v nás i okolo nás. Lze ji měřit, lze si s ní hrát ale lze s ní i vědomě pracovat. Je to naše síla, síla našeho života. Můžeme ji doplňovat,  což se také učíme na Reiki 1 semináři.

Ale nic nenahradí vaši vlastní zkušenost. Můžete o tom přečíst hory knih, článků, můžete o ní slyšet vyprávět. Nicméně zatím není způsob jak tuto energii vysvětlit. Ona prostě je. Můžete ji však cítit přes svoji vlastní zkušenost.

Její kousek také můžeme dnes už zachytit na fotografii – jedná se o tzv. Kirlianovu fotografii, na které lze vidět auru a čakry. Respektive můžeme na ní vidět malý kousek našich energetických těl okolo našeho fyzického těla.

Přeji vám krásný den s vlastním zkoušením cítění vaší životní energie 🙂 Čím častěji si s ní budete hrát, tím více a rychleji ji pocítíte. Můžete se pak naučit cítit i svá nejbližší energetická těla.

A pokud byste chtěli zkusit více, učíme se to na seminář Reiki 1, kde na to máme celé 2,5 dne a vše probíráme dopodrobna 😉

Případně si můžete podrobnosti nejprve přečíst v eBooku Zázrak Reiki, protože Reiki není nic jiného nežli Universální energie, se kterou se učíme pracovat.

Blanka @

Blanka Heltová
Specializuji se na znovunalezení zdraví, radosti a celkové rovnováhy u lidí, pomocí Reiki, Shiatsu a tradiční čínské medicíny. Můj příběh si přečtěte zde >> Blanka je také učitelem Reiki a pořádá semináře, kde učí lidi s Reiki pracovat. Termíny seminářů najdete zde >> Je autorkou eBooků Zdarma 5+ tipů, jak najít toho pravého učitele Reiki >> a Organove hodiny >> Autorkou jedinečného eBooku o Reiki Zázrak Reiki >> A autorkou eBooku Cesta k uzdravení Cesta k uzdravení >>
Komentáře
 • Stáhněte si eBook ZDARMA

  Vynikající učitel to je naprosto neocenitelná věc na Vaší cestě! Najděte si toho nejlepšího a Váš život se změní! 5tipu_FINAL

  Proč máte zadat Vaše jméno a e-mail? Abych Vám mohla eBook zdarma někam poslat :-) Kromě eBooku zdarma se můžete těšit přibližně 1x měsíčně na další informace z oboru Reiki, zdraví a osobnostního rozvoje, které Vám pomohou na Vaší cestě. Budu je posílat já osobně - Blanka Heltová. Ze zasílání se můžete kdykoli odhlásit kliknutím na tlačítko Odhlásit v každém zaslaném e-mailu. Vaše osobní údaje jsou u mě v bezpečí a budu je na základě Vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad vycházejících z české a evropské legislativy: Zásady ochrany osobních údajů
 • Nejnovější příspěvky
 • Rubriky
 • eBook Zázrak Reiki
  eBook Zázrak Reiki Vám znovu rozzáří Váš život! Ukáže Vám cestu k Vašemu zdraví a radostnému životu plnému energie. Zazrak_3B_set_FINAL
 • eBook Cesta k uzdravení

  10 praktických a jednoduchých kroků k uzdravení Vašeho těla, mysli a duše a udržení si trvalého zdraví.

   

 • eBook Zbavte se únavy!

  Tento eBook je úžasný a kompletní průvodce, jak se zbavit únavy a získat spousty energie…