Hlavně žádná novoroční předsevzetí!

Nedávám si žádná novoroční předsevzetí a přesto si plním své sny.

Skončil rok 2017 a my jsme se rovnou vrhli střemhlav do roku 2018. No  jakýpak vrhli, prostě jsme se 1.ledna probudili a už se psal rok 2018 ať jsme chtěli nebo nechtěli. Jinou šanci jsme vlastně ani neměli a ovlivnit se to nijak nedalo.

Ale pro co šanci máme a co můžeme ovlivnit, je to, jaký ten rok 2018 pro nás bude. Tak ji pojďme společně chytit za pačesy. Své myšlenky ovlivnit můžeme a jak už mnozí z vás vědí, právě myšlenky jsou to, co vyrábí naši realitu. Ale to se učíme na Reiki seminářích.

První co asi každého napadne na přelomu roku, ať v dobrém či v špatném, jsou novoroční předsevzetí. To, že si řekneme, tento rok bude lepší než minulý. Nebo tento rok budu zdravý, budu se otužovat a budu chodit více do přírody. Nebo snad najdu si práci, nebo budu dělat to z čeho budu mít radost. A nebo ty klasické jako třeba začnu cvičit, zhubnu, budu jíst zdravě, nebudu pít alkohol, začnu běhat,  zlepším známky,….. a tak dále a tak dále….

Tak přesně na tohle všechno zapomeňte!

Říkáte si, že jsem se asi zbláznila nebo mi přeskočilo. To klidně můžete a máte na to právo.

Jenže já mám vyzkoušeno sama na sobě, že to prostě takhle nefunguje. A viděla jsem to mockrát už i u ostatních. Na začátku roku si dají nějaké předsevzetí a to se pak nějak vytratí jak jde čas. No schválně se zamyslete, nestalo se vám to někdy už také?

Třeba si dáte krásné předsevzetí, že začnete běhat. Jenže ouha. Hned 2.1. přijdete z práce naprosto unavení – OK začnu 3.1. Nastane 3.1. – Ježíši přeci nepůjdu dnes běhat vždyť mrzne , leje, sněží a nebo padají trakaře. To je přeci jasné, že v tomhle se neběhá!  A máme 4.1. jé dnes mě nějak škrábe v krku a já nemohu marodit a ten studený vzduch venku by mě to mohl rozjet…….. atd….. až se konečně jednou dokopete – vyběhnete a přijdete úplně vyřízení, protože si naložíte i za ty dny co jste nemohli. Uf a přijde nápad – nebylo by něco lepšího nežli běhání?….. Jasně, zkusím plavat…. 🙂

A to je přesně to, proč nemám ráda jakákoli předsevzetí. Postupně vyprchají a vy je pohřbíte úplně stejně jako minulý rok. A pak se rok začne zase točit, úplně stejně jako předchozí. Bez ladu a skladu. A na konci zjistíte, že vám protekl skrz prsty jako voda a ani se nevzpomenete na to co se vlastně dělo.

Je to taková plavba po oceánu bez kormidla. Je krásně a vy si užíváte slunce a koupání. Ale přijde první bouře a když chybí kormidlo, tak vás to někam zanese. Pak skončí bouře a vy se můžete radovat, že vás to zaneslo do nádherných vod a nebo budete plakat či nadávat, že vás to zaneslo někam kde se vám vůbec nebílí a kde vůbec nechcete být….

rough-sea-2624054_1920

Já si ráda sednu a napíšu si co mi ten uplynulý rok dal a vzal. Pokud mám čas udělám to ještě před koncem roku ale zpravidla moc času a klidu není a tak si k psaní sednu hned na začátku nového roku.

Můžete to zkusit také. První den práce už máte za sebou a tak se můžete zamyslet nad minulým rokem.

Na druhou stranu nesetrvávám v minulosti příliš dlouho, protože minulost už neexistuje. Jen si načrtnu co se dělo. Co se mi povedlo, z čeho jsem měla radost, co jsem si užívala, za co se mohu pochválit. Ale napíšu si také to, co se nepovedlo. A teď, když se dívám dozadu, tak mám také možnost naprosto s chladnou hlavou říci, proč se to nepovedlo. Co jsem neudělala nebo naopak udělala, ale vedlo to k jiným výsledkům, nežli jsem si představovala.  A k tomu si vždycky přikreslím šipečku – z toho plyne, že to třeba příští rok už dělat nebudu, nebo to udělám jinak, nebo nebudu mít jen taková očekávání…. Prostě se z toho poučím.

Co určitě nedělám, když si vzpomenu na něco co se mi nepovedlo, že bych si řekla – Ježíši ty jsi ale pitomá, nebo to jsem udělala pěkně blbě, nebo no to jsem si zasloužila,…. Ne, ne, takhle to nefunguje a nedoporučuji to dělat ani vám nebo se v tom uplácáte.

Uvědomte si, že život tady, je jako škola a my zde rosteme, učíme se a moudříme. Zapomeňte na rozdělování věcí na špatné nebo dobré. Jsou to jen naše zkušenosti.

Každý jdeme po své cestě životem. Tato cesta má svůj cíl a svůj smysl.

Věřte mi, vždycky máme svůj cíl a náš život má svůj smysl. I když ho zrovna v této chvíli třebas nevidíme.  Ale je tam. A naše cesta může být buď přímá a rovná a my kráčíme přímo k cíli. A nebo je klikatá, má zatáčky, okliky, „zkratky – prodlužovačky“.  Nebo vypadá jako ta hra z dětství – 1 krok vpřed a 2 kroky vzad, nebo 2 slepičí a jeden klokaní. Vzpomínáte si ? 🙂

Nicméně po ní jdeme a je to naše cesta a vždy jde k cíli. Je taková jaká je. Taková jakou si ji uděláme pokud máme v rukou kormidlo a nepouštíme se na plavbu bez něj. A nebo taková jakou nám ji udělá okolí, pokud kormidlo v rukou nemáme.

A teprve poté když si napíši co se dělo v roce minulém a tady jen zdůrazním slovo napíši! Skutečně si věci pište, myšlenky jsou totiž mršky. Vy si vzpomenete na spoustu věcí, ale jakmile přijde další vzpomínka, tak ta předchozí vybledne a zmizí. A poučení je pak kdesi….

Takže poté co jsem si vše minulé napsala, vezmu druhý papír, zavřu oči a zasním se. To je vám báječná věc. Prostě si udělám čas a klid a zasním se o tom co chci. A nijak se přitom neomezuji. A to co chci si zase píšu na papír. Někdo si to může klidně i kreslit v obrázcích. To je na vás – ostatně je to vaše cesta a nenechte se mnou omezovat. A když sny tak pořádné.

Sny jsou krásné a spousta lidí ráda sní. Já také a moc.

Ale pozor – snít je opravdu krásné, jenže když se probudíme, otevřeme oči, tak je tu zase ta realita a cesta a my jdeme. A za pár chvil na své sny zapomeneme.

Přesně tady je schované to kormidlo a my se ho můžeme pevně chytit a rozhodnout se jakou cestou půjdeme. A já ráda sním, ale zároveň se ráda plavím na lodi, která to kormidlo má a stejně ráda ho i držím a určuji směr kam chci.

 

kormidlo

Chytit kormidlo a začít žít to co chci, začíná u mě tím, že si své sny hezky napíšu. Ale to není vše.

Já si také ke každé vysněné věci napíšu co přesně si pod ní představuji, PROČ ji chci – pěkně barvitě si to sepíšu a pod to si také napíšu, co pro to udělám, nebo co pro to jsem ochotna udělat. (Využívám k tomu i poučení z minulého roku, která jsem si napsala.)  A toho se pak držím po celý rok jako svého kormidla.

Má cesta pak má svůj cíl a já vím co udělat proto abych svého cíle nebo chcete-li snu dosáhla.

A ještě je tu jedna drobnost – když už se toho kormidla chytím tak pevně držím směr mé cesty. Nepouštím a neměním ho hned po první přeháňce.  Protože když ho budu stále měnit, ničeho tak nedosáhnu a na konci roku budu zase v chaosu.

A tyhle napsané sny a popsanou cestu jak se k nim dostat, nosím všude sebou a každé ráno a večer si je znovu přečtu a připomenu. Velmi mi pomáhají ve chvílích, kdy se přižene bouře a já se na chvilku ztratím, nebo ze strachu pustím kormidlo a vleče mě to někam nevím kam. Pak vytáhnu svůj popsaný papír a znovu si připomenu svůj sen a zase jdu po své cestě. Zpětně po bouři si pak mohu s úsměvem říct – „hrome na tý cestě byla ale díra, ale kolo jsem opravila a jedu dál“.

Přeji vám, aby vaše cesty v roce 2018 měli co nejméně děr a vy jste pevně drželi své kormidlo a šli si za svými sny. Přeji Vám abyste si své sny plnili  a na konci roku jste se mohli ohlédnout a říci si: „Wau to byl skvělý rok, mé sny se splnily! Á a tohle, no tady to trošičku poopravíme a splním si to příští rok!“

Přeji vám aby rok 2018 byl rokem  vašich splněných snů!

Blanka

PS: Pokud chcete ještě více zapracovat na sobě aby se vám splnilo co nejvíce snů, pak najdete cestu s návody v Pracovním sešitě, který získáte jako dárek zdarma k eBooku Zázrak Reiki.

Blanka Heltová
Specializuji se na znovunalezení zdraví, radosti a celkové rovnováhy u lidí, pomocí Reiki, Shiatsu a tradiční čínské medicíny. Můj příběh si přečtěte zde >> Blanka je také učitelem Reiki a pořádá semináře, kde učí lidi s Reiki pracovat. Termíny seminářů najdete zde >> Je autorkou eBooků Zdarma 5+ tipů, jak najít toho pravého učitele Reiki >> a Organove hodiny >> Autorkou jedinečného eBooku o Reiki Zázrak Reiki >> A autorkou eBooku Cesta k uzdravení Cesta k uzdravení >>
Komentáře