Magický Panenský Týnec s Klubem Reiki

Na konci září jsme se s naším Klubem Reiki vydali na výlet do Panenského Týnce a menhiru do Klobuk.

Vyrazili jsme hned brzy ráno, tak abychom v 8:00hod ráno byli již v Panenském Týnci. O víkendech je tam vždy trochu plno a jsou tam i svatby. Naším přáním ale bylo, užít si energie tohoto nádherného místa v tichosti  a pokud možno bez lidí. A to se nám opravdu zadařilo.

Jen kratičký pohled do historie Panenského Týnce:

První zmínka o Týnci je datována do roku 1115. Nás ale nejvíce zajímal nedostavěný gotický chrám. Není vlastně úplně přesně známo, kdy byl založen. Ale s velkou pravděpodobností jej založili páni ze Žirotína. Nejprve pán Habart ze Žirotína dal vystavět františkánský klášter, do kterého byly uvedeny roku 1280 řeholní panny z kláštera sv. Anežky Přemyslovny ze Starého města Pražského. Městečko se předtím nazývalo pouze Týnec. Ale jakmile přišli do kláštera panny – klarisky, začalo se mu říkat Panenský Týnec.

Poté asi kolem roku 1316 (neví se přesně) pán Plichta ze Žirotína započal stavbu trojlodního gotického chrámu. Byl stavěn podobně a stejnou hutí Petra Parléře, jako Svatovítský chrám v Praze. Měl to být velkolepý chrám, ale peněz pomalu ubývalo. V roce 1382 stihl Panenský Týnec velký požár. Klášter klarisek vyhořel ale relativně rychle byl obnoven. Na chrám už však nezbyly peníze a zůstal nedostavěný. Klášter fungoval až do roku 1782, kdy byl zrušen výnosem císaře Josefa II.

Trochu něco o energiích a chrámu

Chrám stojí na velmi silné energetické zóně. Pán Plichta velmi dobře věděl, kde chrám založit. Místo bylo pečlivě vybráno. Není náhoda, kde stojí.

Nedostavěný chrám je dlouhý 21m, 9m široký a cca 20m vysoký. Je magický. Když tu tak stojíte, nabízí se otázka: „Měl být vůbec dostavěn? Není záměr v tom, že je nedostavěný?“ Chrám je stále otevřen nebi. Pokud tam v tichosti postojíte, můžete zavnímat pocit spojení Země s Nebem….

Pod chrámem se nacházejí dvě silné zóny pozitivní energie. Ty se navíc kříží a tak se jejich síla násobí.

V chrámu najdete místo, kde se zóny kříží = střed energií. Poté kousek dopředu pak silné léčivé místo a dál dopředu meditační místo.

Pokud se postavíte na jakékoli místo v chrámu, můžete cítit velmi silné energie, propojení s Vesmírem a s Matkou Zemí a jakobyste se propojili s dávnými předky. Místo pak přináší optimismus, dobrou náladu a radost ze života. Možná i proto je pobyt zde doporučován lidem s depresí, nedostatkem sebevědomí, přecitlivělým lidem. Dále se říká, že energie zde posiluje obranyschopnost organismu a je doporučován také lidem po mozkové obrně, mozkové mrtvici a po různých úrazech hlavy. Je však třeba dlouhodobější pobyt, nebo raději časté návštěvy tohoto místa.

Určitě po odchodu přímo z chrámu, chvíli nebo i déle v tichosti spočiňte na přilehlé louce nebo na lavičkách pod nádhernými stromy, které tu jsou. A nechte celý zážitek ještě v klidu doběhnout. Určitě nikam nepospíchejte.

Chrám je otevřen stále a můžete zajít kdykoli. Úžasné je, když přijdete přímo za ranního rozbřesku. Byla jsem tu úplně sama v srpnu v 5:30hod ráno, kdy akorát vycházelo slunce a byl to nádherný okamžik, na který se nezapomíná. Těsně před rozbřeskem se zde můžete setkat i s netopýry 😊. Při západu slunce má chrám také své kouzlo….

S Klubem Reiki jsme se poté vydali po naučné stezce do přilehlé vesničky Klobuky. Za vesnicí, sám v poli stojí největší český menhir. Říká se mu Kamenný pastýř, nebo Kamenný muž, nebo Zkamenělý slouha. Je nejvyšší v Česku. Jeho výška je 3,5m a je z tmavého železitého pískovce. V nejširším místě měří přibližně 1m a jeho hmotnost je přibližně 5 tun. Netuší se, kdy byl vztyčen. Ale pověsti praví, že byl obklopen kruhem dalších 9 – 12-ti kamenů. Ty se však nedochovaly.

Kdo pracuje s kameny může zde vnímat jeho silné energetické vyzařování.

Osobně jsem vyzkoušela jak možnost jít nejdříve do nedostavěného chrámu v Panenském Týnci a poté do Klobuk k menhiru i naopak. Doporučuji jít nejprve k menhiru Zkamenělého pastýře a teprve poté do chrámu v Panenském Týnci. Vše se otevře a cítíte daleko silněji… Vyzkoušejte.

Přeji krásné slunečné podzimní dny

Blanka

PS: Kdo ještě v našem Klubu Reiki nejste a chtěli byste být a třeba s námi chodit na výlety, vězte, že je třeba absolvovat alespoň Reiki 1 seminář a poté se můžete do Klubu zaregistrovat. Je to „bezpečný“ prostor pouze pro mé a Mirkovi žáky Reiki.

Blanka Heltová
Specializuji se na znovunalezení zdraví, radosti a celkové rovnováhy u lidí, pomocí Reiki, Shiatsu a tradiční čínské medicíny. Můj příběh si přečtěte zde >> Blanka je také učitelem Reiki a pořádá semináře, kde učí lidi s Reiki pracovat. Termíny seminářů najdete zde >> Je autorkou eBooků Zdarma 5+ tipů, jak najít toho pravého učitele Reiki >> a Organove hodiny >> Autorkou jedinečného eBooku o Reiki Zázrak Reiki >> A autorkou eBooku Cesta k uzdravení Cesta k uzdravení >>
Komentáře