Náš velký učitel

Náš velký učitel Život

Náš velký učitel.

Napadlo Vás někdy proč se děti školou povinné, tak rychle posouvají vpřed a proč dospělým to jde o hodně pomaleji? Ba co více, občas si připadají že stojí a nehnou se z místa?

Naprosto jasně chápeme, že na začátku své cesty každý potřebuje dobré učitele.
Proto posíláme děti do školy. To je přeci jasné! Vystudují a vykročí do života. V té chvíli „znají a umějí naprosto všechno“.

Jenže pak přijdou životní křižovatky – začnou řešit vztahy, pracovní věci, děti, občas i nemoci nebo úrazy – a ouha – to nás ve škole neučili! Co s tím?

A přesně tady by se nám hodil nějaký opravdu dobrý učitel nebo průvodce!

Při slově učitel si téměř každý vzpomene na školu, kterou absolvoval a na nějakého učitele, kterého buď miloval, nebo na učitele, kterého opravdu neměl rád. Velmi zřídka nám naskočí slovo život.

A přesto je život naším největším učitelem.

Stalo se Vám už někdy, že Vás život zavedl na rozcestí a Vy jste skutečně nevěděli kudy se dát?  Zkuste si vzpomenout na nějakou životní situaci nebo problém, před kterým jste stáli a nevěděli kudy kam.

Skončili jste v práci a přemýšlíte co dál: „Jakou práci mám hledat?“ „Co pro mě bude nejlepší?“…. nebo dlouho bojujete s nějakou nemocí a stále ne a ne se uzdravit. Nebo jako blesk z čistého nebe přišlo něco zlého a Vy nevíte jak dál. Ptáte se tedy: „Co mám dělat? Jak to zlepšit?“  Rozešli jste se s partnerem a hledáte a ptáte se: „Proč? Kudy jít dál? Co teď?“ ….

V té chvíli začnete hledat odpovědi.

Ptáte se lidí okolo sebe. Nejprve těch nejbližších, pak přátel a známých nebo lékařů.  Pak začnete hledat na internetu, v knihách. Prostě podle toho co Vám kdo zrovna doporučí, sháníte všude možně. Pokud se svým problémem tedy chcete něco udělat.

I mě se tohle několikrát stalo.  Dostala jsem občas velmi rozdílné odpovědi od různých lidí. Přečetla jsem úžasné knížky, které mě hodně pomohly. Když jsem ale některé z knih četla,  všimla jsem si jedné podstatné věci podobné u všech:

Ti hlavní hrdinové, vždy nějak náhodně narazili na nějakého učitele, nebo průvodce, který jim pomáhal a provázel je tím nejhorším obdobím jejich života.  A oni pak lehce vyřešili svůj problém.

No a když jsem dočetla a zavřela knížku, řekla jsem si: „Super v té knížce byly skvělé myšlenky, ale já ještě potřebuji odpověď na to a na tamto.“ Pak jsem si uvědomila: „Já chci také najít takového učitele, který radil tomu hlavnímu hrdinovi! Ale jak a kde ho mám splašit? To už v knížkách nepsali…“

Začala jsem hledat učitele. No, školu už jsem měla za sebou a tak jsem hledala kurzy a semináře. Třeba někoho najdu, kdo by mi pomohl.  Třeba najdu mého osobního učitele! Prošla jsem několika kurzy a semináři, které mě otevřely dveře i oči v mém hledání. Poskytly mi klíče, které padly přesně do zámků dveří, které jsem hledala.

Naučila jsem se následující:

„Když na něco, opravdu pro Tebe důležitého, hledáš odpověď, nechoď pro ni ven! Sedni si v klidu sama se sebou a vydej se dovnitř. Polož otázku svému průvodci nebo svému vyššímu já, nebo Zdroji/Bohu a čekej a naslouchej.“

Odpověď už máš v sobě od chvíle, kdy jsi položil otázku. Jen si ji uvědomit.

A to je na tom možná to nejtěžší. Naučit se vnímat svoji intuici. Naučit se natolik ztišit a vypnout naše očekávání, naše ego, naše požadavky a náš rozum, abychom slyšeli jemný hlas našeho nitra, které je spojeno s naším Vyšším já a se Zdrojem/Bohem.

Stačí jen vnímat. Dívat se okolo sebe otevřenýma očima a nastraženýma ušima. Většina lidí, přestože má oči i sluch v pořádku, nevidí a neslyší.

Učitelé jsou všude okolo nás. Mohou to být naši přátelé ale i nepřátelé. Protože Ti jako první odhalí naše chyby. Velmi často to bývají naše děti i naši rodiče. Učitelem nám může být láska ale i bolest a nemoc. Učitelé na sebe mohou brát různou podobu, podle toho co se zrovna potřebujeme naučit. Mohou být stromem, oblakem, zvířetem, horou, písní, knihou….

„Když je žák připraven, najde učitele všude.“ (Dan Millman)

Stačí skutečně jen vnímat a věnovat jim pozornost. A k tomu pak ta nejdůležitější věc, na kterou se často zapomíná:

„Dát věci, které Vám byly ukázány, do praxe.“

A zde většinou přichází kámen úrazu. Na semináři jste se naučili jak posílit svoji intuici. Učím to na Reiki 1 semináři. V knihách jste se dočetli spoustu zajímavých a velmi dobrých rad, které Vám pomohou. Pochopili jste co Vám právě ukázala Vaše bolest. …

To je úžasné a je to obrovský posun. Ale je třeba jít a udělat to. Vytvořit si situaci pro změnu a pak změnu provést. Nezůstávat v těch starých zvycích, které Vám přinesly problém.  Jinak velmi rychle zapomenete a dveře příležitosti se Vám zavřou před nosem.

Přečtu Vám k tomu kratičký příběh jedné Moudré ženy:

„Jako mladičké studentce v Indii, se mi jednou dostalo cenného ponaučení. Tenkrát jsem pocházela z privilegované rodiny a většinu času jsem trávila u knih. Jednoho dne jsme se vydali na jakousi cestu a převozník mě vezl přes širokou řeku. Popisovala jsem mu, jak jsem shromáždila všechny ty vědomosti. Převozník bedlivě naslouchal a pak se mě po chvilce zeptal, jestli umím plavat. Ne, odpověděla jsem – neumím. Potom se tedy obávám, že vaše vědomosti přijdou nazmar, řekl ten převozník, – tahle pramice se potápí. Ona studentka se utopila.“ (Dan Millman)

Dát věci do praxe

Čtěte knihy a najděte pro sebe ty nejlepší učitele, kteří Vám pomohou vycvičit Vaši intuici.

Na začátku naší cesty jsou knihy a učitelé to nejdůležitější co máme.

A za začátek cesty můžeme považovat každou velkou křižovatku, každé vykročení do něčeho nového. Kdopak také říká, že začátek cesty je jen tehdy, když jsme šli do první třídy ZŠ! Každé ráno vykračujeme na svou novou cestu do nového dne !

Učitelé a knihy nám poskytnou ty správné klíče, které zapadnou do dveří, za kterými je ukryto naše největší bohatství. Odpovědi na všechny naše otázky. Vykročení přes práh už je na nás. To už za nás kniha ani učitel neudělá.

Pokud jste připraveni a otevřeni, učitelé na seminářích Vám mohou hodně pomoci a popostrčit Vás na Vaší cestě. Ukážou Vám různé cesty, kterými můžete vyřešit svůj problém. Reiki seminář Vám pomůže, jak se zdravotními problémy, tak s problémy na Vaší cestě.

Učitel je most

Učitelé a knihy mají obrovskou hodnotu, jsou pro Vás zdrojem poučení a dávají Vám spoustu inspirace. Nikdy však nezapomínejte na to, že ty nejhlubší a nejlepší odpovědi už máte dávno v sobě.  Každý z nás je spojen se Zdrojem, kde je úplně vše. Jen to v sobě najít!

Proto pozorně čtěte i mezi řádky. A ještě pozorněji naslouchejte učitelům, pokud možno těm, jejichž ústy promlouvá zkušenost a moudrost. Ale pak každou radu, každý pokyn přicházející z vnějšku, nechte projít svým vlastním srdcem. Přemýšlejte o tom. Ptejte se svého Vyššího já. Pokud to jde, tak to vyzkoušejte a získejte svoji vlastní zkušenost. A teprve poté, to co Vám nakonec zbude ve Vašem srdíčku, to je to pravé pro Vás. To nejdůležitější pro Vás. To udělejte.

Svého největšího učitele totiž máte stále u sebe. Je to Váš život!

Jen je dobré se ho v nějaké té školičce naučit dobře vnímat.

Stejně tak všechny odpovědi na své otázky máte v sobě.  Jste stále spojeni se svým Vyšším já a se Zdrojem/Bohem, který .

Nikdy na nic nejste sami!

Proto se učíme ve svém životě i na seminářích Reiki pracovat se svojí intuicí, posilujeme ji, abychom pak lépe vnímali věci, které budou přicházet a důvěřovali našim vnitřním odpovědím.

Přeji Vám zklidnění a ztišení na Vaší cestě, abyste vnímali svoji intuici, své Vyšší já a Zdroj. A pokud jste na začátku své cesty, tak abyste našli toho nejlepšího učitele pro sebe. Učitele, který Vám ukáže vědění, ale zároveň bude lidský, moudrý a předá Vám v pravou chvíli klíček ke dveřím, před kterými právě ve Vašem životě stojíte.

Blanka

PS: Třeba jak a kde najít svého učitele Reiki, si přečtěte v eBooku zdarma: „5+ tipů, jak najít toho pravého učitele Reiki“

Blanka Heltová
Specializuji se na znovunalezení zdraví, radosti a celkové rovnováhy u lidí, pomocí Reiki, Shiatsu a tradiční čínské medicíny. Můj příběh si přečtěte zde >> Blanka je také učitelem Reiki a pořádá semináře, kde učí lidi s Reiki pracovat. Termíny seminářů najdete zde >> Je autorkou eBooků Zdarma 5+ tipů, jak najít toho pravého učitele Reiki >> a Organove hodiny >> Autorkou jedinečného eBooku o Reiki Zázrak Reiki >> A autorkou eBooku Cesta k uzdravení Cesta k uzdravení >>
Komentáře
 • Stáhněte si eBook ZDARMA

  Vynikající učitel to je naprosto neocenitelná věc na Vaší cestě! Najděte si toho nejlepšího a Váš život se změní! 5tipu_FINAL

  Proč máte zadat Vaše jméno a e-mail? Abych Vám mohla eBook zdarma někam poslat :-) Kromě eBooku zdarma se můžete těšit přibližně 1x měsíčně na další informace z oboru Reiki, zdraví a osobnostního rozvoje, které Vám pomohou na Vaší cestě. Budu je posílat já osobně - Blanka Heltová. Ze zasílání se můžete kdykoli odhlásit kliknutím na tlačítko Odhlásit v každém zaslaném e-mailu. Vaše osobní údaje jsou u mě v bezpečí a budu je na základě Vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad vycházejících z české a evropské legislativy: Zásady ochrany osobních údajů
 • Nejnovější příspěvky
 • Rubriky
 • eBook Zázrak Reiki
  eBook Zázrak Reiki Vám znovu rozzáří Váš život! Ukáže Vám cestu k Vašemu zdraví a radostnému životu plnému energie. Zazrak_3B_set_FINAL
 • eBook Cesta k uzdravení

  10 praktických a jednoduchých kroků k uzdravení Vašeho těla, mysli a duše a udržení si trvalého zdraví.

   

 • eBook Zbavte se únavy!

  Tento eBook je úžasný a kompletní průvodce, jak se zbavit únavy a získat spousty energie…