Magická Svatojánská noc s Klubem Reiki v Kuksu

V pátek odpoledne – 23.6.2023 – jsme se sešli s naším Klubem Reiki v Kuksu.

Vyšli jsme si na sběr bylinek a v závěru dne na Svatojánskou noc jsme na tajemném místě u Kuksu udělali rituál Svatojánské noci, poděkovali jsme Matce Zemi za dary, které nám dává a oslavili jsme na závěr společně Svatojánskou noc zpěvem, vytím věnečků a pouštěním věnečků po vodě.

Bylo to celé opravdu úžasné. Tolik energie na jednom místě. Ani usnout jsem pak nemohla, jak jsem byla nabitá energií 🙂

Druhý den jsme si prohlédli bylinkovou zahradu Hospitálu. Kdo jste tu ještě nikdy nebyl, tak určitě vřele doporučuji. Z kraje Prahy do Kuksu po dálnici to trvá cca 1hod 15min…. A dálnice je až za Jaroměř.

Prohlédli jsme si okruh Historie lékáren. Bylo zvláštní vidět, jak se lékárny zakládaly, jaké byly z počátku – prodávaly se zde bylinky, čajové směsi, masti a oleje. A poté jak se vše měnilo až do dnešní doby, kdy je lékárna naprosto sterilní prostor s krabičkama chemických léků…..

Když sleduji co se ve zdravotnictví děje, tak myslím, že by každý měl znát alespoň základní byliny a umět je používat. Budeme je v brzké době hodně potřebovat!….

Nakonec jsme vyrazili podívat se na největší ve skále vytesaný Braunův Betlém – v lese kousek za Kuksem.

Byly to krásné a kouzelné 2 společné dny v nádherné krajině.

Přeji vám krásné a úžasné léto, prázdniny a dovolené.

A kdo ještě v našem Klubu Reiki nejste a chtěli byste být, vězte, že je třeba absolvovat alespoň Reiki 1 seminář a poté se můžete do Klubu zaregistrovat. Je to „bezpečný“ prostor pouze pro mé a Mirkovi žáky Reiki.

Blanka Heltová
Specializuji se na znovunalezení zdraví, radosti a celkové rovnováhy u lidí, pomocí Reiki, Shiatsu a tradiční čínské medicíny. Můj příběh si přečtěte zde >> Blanka je také učitelem Reiki a pořádá semináře, kde učí lidi s Reiki pracovat. Termíny seminářů najdete zde >> Je autorkou eBooků Zdarma 5+ tipů, jak najít toho pravého učitele Reiki >> a Organove hodiny >> Autorkou jedinečného eBooku o Reiki Zázrak Reiki >> A autorkou eBooku Cesta k uzdravení Cesta k uzdravení >>
Komentáře