Přeji vám kouzelné vánoce!

Právě dnes se dívám na krajinu venku. Je úplné modro a vše je zalité nádherným sluncem. Koupu se v této sluneční lázni, zrovna tak jako můj vánoční kaktůsek. V tento čas je naprosto úžasný a obalený kolem dokola růžovými zářícími květy. Nepotřebuje ani žádná světýlka a září. Příroda je mocná čarodějka….

Blíží se nám energeticky velmi silné dny. Prvním z nich je 21.12.2023. Kdo je v našem Klubu Reiki tak ví… Druhým z nich je 22.12.2023 – což je Zimní Slunovrat. A jak si tak krásně sedím v tom hřejivém slunci, dotírá na mě myšlenka – zda Slunovrat nepřišel náhodou o pár dní dříve 😊 Je to příjemné v tom zářivém slunečním světle přemýšlet právě o tomto význačném dni.

Jak vnímáte Zimní Slunovrat vy? Jak vnímáte vánoce a příchod Nového roku? Dodržujete spíše tradiční zvyky nebo pod nátlakem reklam a všech možných „IN“ – moderních věcí vás tradice nezajímá nebo někam vyšuměla?

Lidé se tak moc upírají a soustředí na vánoce, že zapomínají na Zimní Slunovrat. Prosviští ho, jakoby ani nebyl a často si na něj ani nevzpomenou.  (Možná je to záměr systému…) Přitom právě Zimní Slunovrat byl v minulosti nejdůležitějším svátkem v tomto zimním čase. Právě Zimnímu Slunovratu vděčíme za zvyky a tradice, které z něj vychází. A právě část z oslav Zimního Slunovratu bylo vytrženo a posunuto o pár dní dále abychom z nich nyní slavili naše vánoce.

Zimní Slunovrat nám sice přináší tu nejdelší noc v roce. Ale po něm se noci a doba tmy začínají zkracovat. Temné síly začínají slábnout a pomalu ale jistě přebírá opět vládu Slunce = Světlo. Den Zimního Slunovratu je svátkem světla a znovuzrození Slunce. To přináší nové teplo a nový život. A to je velikým důvodem k oslavám.

Právě v tento den se zapalovaly svíčky, jako symbol přicházejícího slunce. Zároveň však svíčky pomáhaly odstranit temnotu a temné energie. Měly tedy i funkci ochrannou. Noc se považovala za čarovnou. Byl to čas k věštění a pohledům do budoucnosti. Proto se krájela jablíčka, lilo olovo, házelo střevícem, se skořápek ořechů se vyráběly lodičky…. Někteří si možná pár těchto zvyků ještě vybavíte z dětství….

S příchodem křesťanství, byly pohanské svátky Zimního Slunovratu zrušeny, oslavy posunuty o pár dní dál, kdy už energetické síly nejsou tak mocné. Byly ustanoveny vánoce a oslava narození Ježíška. Zrození zůstalo. Malé dítě přináší Světlo do Tmy…

V dnešní době se však začíná ztrácet už i duch samotných vánoc, nejen Zimního Slunovratu. Mizí pod rouškou blahobytu, hromadění a předhánění se, který dárek bude dražší či větší. Reklamy a móda nám sdělují co je právě tento rok „IN“, jaká má být „barva“ vánoc, jaký stromeček, jaké jídlo a cukroví, jaké oblečení a dokonce i jak zabalené dárky…. Stoly se prohýbají pod jídlem a pitím. Lidé se honí jako pomatení aby vše bylo nejlepší, nejhezčí, nejvelkolepější, nej…. Doplňte si sami, jak to máte a jak to cítíte vy. A pak si možná také doplňte, zda to tak chcete mít a zda se tak chcete cítit?….

Kola rozjetého konzumu se před vánoci a během vánoc, roztáčejí na plné obrátky. Vyvrcholí pak na oslavách Silvestra.

A přitom stačí tak málo….

Stačí jen malá svíce, aby prozářila i tu nejtemnější Tmu!

Stačí si vzpomenout na Lásku, na objetí, na lidskost, na sounáležitost lidí a také lidstva a Matky Země.

Stačí se rozpomenout na slova a vlastnosti, které postupně vyprchávají a „už se dnes nenosí“. Vlastnosti a slova jako je vděčnost, úcta, radost, čestnost, laskavost, trpělivost, moudrost, nebojácnost, vědomost,…..

Zimní Slunovrat je magický den, kdy nás tma, ticho a klid, může zavést do hlubin naší duše. A tam hluboko v nás můžeme objevit nekonečné Světlo, které září. Můžeme tak projít hlubokou transformací nás samých. Můžeme se posunout na vyšší úroveň bytí.

Celá naše galaxie i Matka Země se nyní posouvá výše.  My máme svobodnou volbu. Můžeme je následovat nebo nemusíme. Záleží jen a jen na nás, zda se rozhodneme pro Světlo nebo pro Tmu….

Blanka Heltová
Specializuji se na znovunalezení zdraví, radosti a celkové rovnováhy u lidí, pomocí Reiki, Shiatsu a tradiční čínské medicíny. Můj příběh si přečtěte zde >> Blanka je také učitelem Reiki a pořádá semináře, kde učí lidi s Reiki pracovat. Termíny seminářů najdete zde >> Je autorkou eBooků Zdarma 5+ tipů, jak najít toho pravého učitele Reiki >> a Organove hodiny >> Autorkou jedinečného eBooku o Reiki Zázrak Reiki >> A autorkou eBooku Cesta k uzdravení Cesta k uzdravení >>
Komentáře