Otázky k zamyšlení

Je mi smutno z celé téhle mašinérie, kterou okolo sebe vidím…

Už dlouho mi hlavou létají tyto otázky. Dnes jsem si sedla a sepsala je.

Dnešní článek nebude nic vysvětlovat. Bude jen pokládat otázky.

Zkuste je přečíst až do konce. A možná z nich pochopíte co se tu vlastně celou dobu děje. Možná vás zastaví a umožní se zamyslet nad věcmi, které bereme naprosto automaticky tak jak nám jsou předkládány a vůbec nad nimi neuvažujeme…. Možná vás vyprovokují si na ně odpovědět. A možná budete z těch odpovědí v šoku….

Co považuji za své zdraví a jak se o něj starám já osobně (ne lékaři, ne nikdo jiný ale já)?

Co je vlastně mé tělo? Je to snad loutka se kterou si hraje někdo jiný? Je to snad kus svalů, nervů, cév,…hmoty? Je to vlnění, energie? Co je mé tělo a čím je pro mě?

Co je to člověk? Skutečně si myslím, že jsme páni tvorstva a můžeme cokoli? Skutečně stále věřím Darwinově teorii evoluce? Skutečně si myslím, že jsme to nejdůležitější na planetě Zemi a ve Vesmíru.

Co si představuji pod pojmem svoboda? Je to snad to, že budu bez diskuzí dělat přesně to co mi někdo jiný, který si myslí, že je něco více, nařídí a pak budu moci jet na dovolenou?

Proč tu máme tohle covidí divadlo? Skutečně si myslím, že tahle covidí „krása“ pochází náhodně od nějakého zvířátka z Číny?

Proč nás sdělovací prostředky neinformují o tom, co se tu skutečně děje? Kdo je vlastní a rozhoduje o tom, co nám budou sdělovat?

Proč všichni tuší, že musí v téhle době posilovat imunitu, ale většina už vůbec netuší jak, nebo to prostě jen nedělá?

Proč ve zprávách namísto neustálého strašení lidí a házení samostatných čísel, které bez řádu a kontextu jsou naprosto nesmyslné a vyvolávají jen další zbytečný strach a chaos, není řečeno co dělat konkrétně pro svoji imunitu a zdravý život?

Proč neplatí jedna jasná pravidla, ale nesmyslná a ta se ke všemu stále mění, že se v nich už ani jejich tvůrce nevyzná…?

Proč lidé, totálně zničení mašinérií strachu, která se line každým okamžikem ze všech médií, při informaci, že jsou pozitivní, mají najednou pocit, že jejich život skončil? Proč se lidé vystrašili až do té míry, že pozitivní test berou skoro jako rozsudek smrti? Opravdu si myslíme, že všichni co zemřeli, zemřeli na nějaký virus s názvem covid?

Proč stále nechápeme, že neustálé, každodenní opakování těchto negativních myšlenek, zběsilých čísel, davového šílenství, naopak celou situaci děsu posiluje a vyrábí extrémně vystrašené lidi, kteří nezemřou na covid ale na strach…?

Jak někdo, kdo velmi dobře ví, jak funguje síla lidských myšlenek a psychiky a síla kolektivního strachu, jak ten někdo může stále více a více roztáčet tuto mašinérii strachu? A proč?

Proč v televizi namísto kontinuálních přiblblých reklam, na léky a další zbytečnosti, nejsou reklamy na to co jíst – co je skutečně zdravé, na to jak prát a čím uklízet aby nám alespoň nějaká příroda ještě zůstala, na to – co, jak a proč sportovat, na lidské hodnoty … ?

Co by se stalo, kdyby nikdo po dobu alespoň jednoho týdne nekoukal na telku, nečetl zprávy, nebrouzdal na sítích, nebavil se s nikým druhým o covidu, a místo toho bychom dělali něco smysluplného? Můžeme to zkusit.

Proč nejsou u lékařů, v nemocnicích, čekárnách a ordinacích na stěnách krásné obrázky, na stolcích letáčky ohledně zdravého stravování, ohledně zdravého životního stylu, ohledně psychické a fyzické hygieny? Namísto štosů naházených letáků propagujících všemožné chemické léky, které člověka, který si je projde, znovu vystraší k smrti a sdělí mu, že právě tyto chemikálie jeho tělo nutně potřebuje…. Komu to asi tak prospěje? A pacienti ani lékaři to zcela určitě nebudou…

Co je cílem celé této mašinérie strachu? Co se schovává za tím….?

Proč „zmizela“ minulý rok i nyní klasická chřipka? Není to náhodou tím, že testy spláchnou i chřipku do přihrádky covid – pozitivní? A co tam ještě dalšího spláchnou?

Proč mohou fungovat velké fabriky se spoustou lidí, velké korporáty a jejich otevřené kancly, kde je nasáčkovaný jeden vedle druhého v „otráveném“ vzduchu klimatizace, hypermarkety, kde se nacpe také hafo lidí, protože plocha sice je ale ty mini uličky mezi regály, to už je něco jiného,…? A proč nemohou fungovat malé obchůdky, kde se dá v pohodě větrat dveřmi a vejde se tam obvykle jen pár lidí? Proč nemohou fungovat kadeřnice, kosmetičky,  maséři? Kolik si myslíme, že nás dohromady tak na masáži asi bude?

Proč se už děti na základní škole místo biflování některých blbostí, které jim stejně k ničemu nebudou, neučí o zdravém životním stylu?

Proč se medikové neučí jak správná strava, práce s myšlenkama a psychikou, pomáhají k uzdravení? Proč se neučí alespoň základní byliny a jejich účinky, které jsou používány tisíce let a rvou se do jejich hlav chemické léky a preparáty, jejichž účinky možná známe pouhých pár let nebo pár desítek let? A vždy mají vedlejší účinky. A občas vůbec netušíme, co tato chemie v lidském těle vyrobí za pár let….

Proč když jdeme k lékaři s nějakou bolestí, tak se nedozvíme co děláme ve svém životě špatně, co bychom měli změnit ani jak změnit svou stravu a životní styl…? Proč si ale během 10minut odneseme recept na jeden nebo hned několik chemických preparátů?

Proč si s pacientem, kterému právě diagnostikovali onkologické onemocnění, nikdo nesedne a vše nevysvětlí? Proč mu jen sdělí holý termín a podají recept? Vždyť onkologické onemocnění nevznikne ze dne na den. Trvá to roky. Tak proč si s tím člověkem nikdo nesedne a neřekne mu – tato nemoc znamená to a to, jsou u ní takové prognózy, klasická medicína vám může nabídnout to a to, přírodní / alternativní / celostní medicína vám může nabídnout to a to, vy sám můžete upravit tak a tak svoji stravu a svůj životní styl,…. Proč neposkytnout alespoň 1 týden na vstřebání, pochopení, urovnání si věcí v hlavě, usebrání se a teprve poté udělat finální rozhodnutí pro nějakou terapii…. ?

Proč nemáme stále čas na nic? Proč nemáme čas ani na svůj život? Na své poslání? Na svůj úkol zde? Na své děti? Kam stále spěcháme? To jediné, co nám uteče je právě život! Proč si to uvědomíme až když je většinou pozdě?

Proč politici zasahují do věcí, o kterých nemají ani ponětí? A proč o nich proboha rozhodují?

Proč tu vlastně jsou ti politici?

Proč potřebujeme stále nová a nová auta? Proč jich má každá rodina několik? Proč musíme mít nejmodernější oblečení? Jen abychom byli in? Jen abychom ukázali, že na to máme? Proč každé dítě musí mít nejnovější mobil a dnes už i počítač doma? Proč na sebe patláme krémy a myjeme se gely, které nám ničí buňky naší pokožky? Proč jíme mrtvé potraviny, které nám nedávají žádnou energii? Proč těch pár zbylých „živých“ potravin hodíme pod záření a uděláme z nich mrtvou stravu? Proč se denně cpeme jedy? Proč se někteří chovají v přírodě jak neomalená prasátka?

Kam se poděly lidské hodnoty na kterých opravdu záleží? ( A peníze to nejsou…) Kde na své cestě jsme ztratily kódy chování?

Kdy už konečně pochopíme, že si už celkem dlouho a čím dál intenzivněji, podřezáváme větev na které sedíme?

Co si o sobě myslíme, když zasahujeme a chceme měnit naše DNA? Proč si hrajeme na Bohy? Co si od toho slibujeme, když vůbec netušíme s čím máme tu čest!?

Kdy už pochopíme, že ničíme svým tvrdě spotřebním, materiálním a soutěživým životem naši Matku Zemi, která nám dává i přesto přes všechno co jí způsobujeme – vzduch k dýchání, vodu k pití a jídlo aby nás nakrmila?

Jak daleko budeme muset dojít než se nám – „rozumným“ lidským bytostem konečně „rozsvítí“?

Co je to Láska? Co pro vás znamená slovo Láska?

Blanka Heltová
Specializuji se na znovunalezení zdraví, radosti a celkové rovnováhy u lidí, pomocí Reiki, Shiatsu a tradiční čínské medicíny. Můj příběh si přečtěte zde >> Blanka je také učitelem Reiki a pořádá semináře, kde učí lidi s Reiki pracovat. Termíny seminářů najdete zde >> Je autorkou eBooků Zdarma 5+ tipů, jak najít toho pravého učitele Reiki >> a Organove hodiny >> Autorkou jedinečného eBooku o Reiki Zázrak Reiki >> A autorkou eBooku Cesta k uzdravení Cesta k uzdravení >>
Komentáře