Mít svého učitele? – ANO nebo NE?

Myslíte si, že je důležité mít dobrého učitele nebo průvodce?

Existují moudří učitelé, kteří chodí mezi námi, ukazují nám směr a pomáhají nám odstranit překážky na naší duchovní cestě a posunout nás dál na další úroveň bytí.

Bohužel se však setkáváme i se spoustou rychloučitelů nebo šarlatánů 🙁 A to ve všech oborech.

Setkali jste se už s jedním nebo druhým? Vzpomenete si co jste cítili?

K rozeznání těchto dvou je důležité zapojit svoji intuici. Zejména když stojíte na rozcestí a právě hledáte toho svého učitele.

Jak najít svého nejlepšího učitele v oblasti práce s energií jsem popsala v ebooku „5 tipů, jak najít učitele Reiki“ a stáhnout si ho zdarma můžete zde: https://blankaheltova.cz/stahnout-ebook-zdarma/  Procházím tam s vámi otázky, kde hledat, jak hledat, na co se zeptat, na co si dát pozor a spoustu dalších…

A když právě hledáte svého učitele, zkuste si odpovědět na následující otázky:

– je jeho učení založeno na jeho zkušenostech? Nebo jen říká něco co někde slyšel nebo přečetl…

– žije to co říká? Nebo, když ho náhodně potkáte vidíte úplně jiného člověka…

– je jeho učení prostoupeno soucitem, nenásilím a snahou o omezení strachu a starostí? Nebo je hnán pýchou, egem, chamtivostí, vnitřní nejistotou a strachem….

– učí vás trpělivosti a vnitřnímu klidu? Nebo ve vás naopak vzbuzuje zmatek, neklid…

– učí vás, že všechny bytosti jsou si vzájemně rovnocenné? Že nikdo není lepší než ten druhý? Nebo vás učí, že on či někteří další jsou ti nejlepší…

– ukazuje vám cestu ale zároveň ví, že jít po ní musíte vy sami? Nebo vám říká, že to za vás udělá a maluje vám obrázek, když projdete jeho školou, budete lepší než ostatní a váš život už bude jen a jen růžový….

Víte, už dávno jeden prostý tkadlec řekl jedno veliké moudro:

„Rozdíl mezi svatým a materialistou nemusí být vůbec žádný, pokud ten svatý o sobě tvrdí, že je lepší než ten materialista.“ ….

Dobře, tak to jsme si řekli jak rozeznat dobrého a špatného učitele. Tedy alespoň základ. Detailně čeho si všímat, na co si dát pozor a na co se ptát, probírám právě v eBooku „5 tipů jak najít nejlepšího učitele Reiki“, který je ke stažení Zdarma zde: https://blankaheltova.cz/stahnout-ebook-zdarma/

Ale proč tedy mít pro sebe toho nejlepšího učitele? Pár celkem podstatných důvodů se tu najde:

Už se vám někdy stalo, že jste se nad něčím trápili a ono to stále nešlo? A neměli jste se koho zeptat?

Mě se zrovna tohle přesně stalo před 25-ti lety. Začaly se mi dít podivné věci. Maličká část mojí budoucnosti se mě občas přehrávala před očima jako film. Jen v popředí běžné reality. Věděla jsem přesně kde budu, co budu říkat a co mě budou odpovídat ostatní asi tak pár minut až hodin dopředu než se daná událost stala. Byla jsem z toho naprosto vedle a mohu vám říci, že v té době bych s radostí uvítala nějakého učitele nebo průvodce, který by mě vše objasnil, nebo mě alespoň uklidnil…

Bohužel jsem žádného po ruce neměla. A byla jsem tak vystrašená, že jsem si každý den velmi silně přála aby to přestalo. A Vesmír mi to splnil. Na velmi dlouhou dobu mi toto zablokoval… Schovala jsem všechny knížky o duchovním životě, psychologii a nechtěla se k nim ani přiblížit. Skončila jsem dělat relaxace i meditace. Nikomu jsem se o tom ani nezmínila. Bála jsem se aby mne nepovažovali za blázna….

Po 10 letech, které byly pro mě jak říkám tak trochu obdobím temna, jsem se opět vrátila na svoji původní cestu a začala se věnovat svému duchovnímu vývoji. Pochopila jsem, co mi to tenkrát mělo říci, porozuměla jsem tomu a prosila Vesmír aby se to vrátilo… No, mohu vám říci,  trvalo dalších 12 let než se tato zkušenost vrátila a já musela projít celkem tvrdou cestou. … A to vám vůbec nedoporučuji.

Dnes si hledám pro sebe ty nejlepší učitele a učím se stále dál a dál. Vždy mám někoho po ruce, kdo ví v daném oboru více nežli já.

A právě proto, abyste nemuseli ztratit zbytečné roky blouděním a přešlapováním na místě, vám vřele doporučuji, mít po ruce opravdu dobrého učitele nebo průvodce, který je dál nežli vy sami.

– Dalším důvodem proč mít dobrého učitele je určitě i to, že nemusíte sami přicházet těžce na věci, na které už někdo přišel. Nemusíte se učit z chyb, když už je někdo udělal a přišel na řešení. Nemusíte postupovat po své cestě stylem: Pokus x Omyl.

– V neposlední řadě si vezměte, jak se rychle malé děti posunují na své cestě. Děti od malička zkoušejí ale zároveň získávají spoustu cenných rad na své cestě od rodičů a pak od učitelů. Někdy je těch rad příliš a někdy nejsou až tak cenné, ale většina z nich ano. A hlavně vždy mají své rodiče i učitele po ruce. Každý den se mohou zeptat na to, co jim není jasné….

A co dělá většina dospělých, když skončí školu a vstoupí do zaměstnání? No ještě chvíli se zaučují v zaměstnání ale pak už nechtějí o učení ani slyšet. A to je přesně stopka na jejich cestě, v jejich vývoji. Začnou se plácat na místě a neposouvají se dál.

Jenže my jsme bytosti a bytost se má posouvat dál, na vyšší úroveň. Vesmír nebo Život to tak nenechá. Začne takového jedince prostě kopat dál – ať se mu chce nebo nechce…

Tím jsem si také prošla v mém „10-ti letém období temna“  – byla jsem stále více nemocná, unavená, vyčerpaná až jsem téměř padla hezky řečeno na ústa. Pak jsem začala hledat pomoc a učitele. A když jsem ho našla, a naučila se podle něj pracovat s energií Reiki, do roka se vše změnilo, jako mávnutím kouzelného proutku. Vrátilo se mi zdraví, radost a chuť do života!

– Dalším důvodem proč mít po ruce dobrého učitele, je jeho nestrannost a nadhled. Můžete se samozřejmě ptát na svou otázku svých nejbližších , nebo přátel, nebo známých, případně se můžete ptát na sociálních sítích. Ale má to jeden drobný háček – pokud ti nejbližší, přátelé nebo známí neznají daný obor, pak vám dají jen svůj názor a svůj úhel pohledu, bez zkušeností.  A cizí lidé na sítích zase neznají dobře vás. A může se stát, že vám každý prostě poradí něco jiného… a jste zase tam kde jste byli.

Osobně jsem si zvykla učit se vždy od těch, kteří byli nejdál v daném oboru a vždycky se mi to vyplatilo a posunulo mě to dál na mé cestě.

Zároveň jsem také přečetla spousty knih a zjistila jsem, že mají jeden společný detail: Ti hlavní hrdinové, vždy nějak náhodně narazili na skvělého učitele, nebo průvodce, který jim pomáhal a provázel je tím nejhorším obdobím jejich života.

Učitelé jsou všude okolo nás. Mohou to být naši přátelé ale i nepřátelé. Protože Ti jako první odhalí naše chyby. Velmi často to bývají naše děti i naši rodiče. Učitelem nám může být láska ale i bolest a nemoc. Učitelé na sebe mohou brát různou podobu, podle toho co se zrovna potřebujeme naučit. Mohou být stromem, oblakem, zvířetem, horou, písní, knihou, člověkem….

„Když je žák připraven, najde učitele všude.“ (Dan Millman)

Učitelé a knihy nám poskytnou ty správné klíče, které zapadnou do dveří, za kterými je ukryto naše největší bohatství. Odpovědi na všechny naše otázky. Vykročení přes práh už je na nás. To už za nás kniha ani učitel neudělá.

Pokud jste připraveni a otevřeni, učitelé na seminářích vám mohou hodně pomoci a popostrčit vás na vaší cestě. Ukážou vám různé cesty, kterými můžete vyřešit svůj problém. A je jen na vás co si vyberete a uděláte.

Učitel je most

Přeji vám krásné dny a samé skvělé učitele kolem vás 🙂

A věřte, že NIC SE NEVYROVNÁ SKVĚLÉMU UČITELI a nic vás neposune na vaší cestě tak, jak to udělá skvělý učitel.

ebook „5 tipů, Jak najít nejlepšího učitele Reiki“ získáte zdarma zde: https://blankaheltova.cz/stahnout-ebook-zdarma/

A proč zrovna Reiki? Protože pokud máte skvělého učitele, není Reiki jen o naučení se práce s energií. Ale je to obrovská cesta životem, na které rostete, dozráváte a moudříte. A váš učitel se pro vás stává úžasným průvodcem života, nejen v práci s energií.

A jen mezi námi – ono říci, že Reiki je „jen“ energie je trochu zavádějící. Pokud si uvědomíme, že energie je vlastně vše okolo nás  a jsme z ní složeni i my a celý Vesmír, pak pochopíme, že to není „jen“ práce s nějakou energií , ale má to obrovský přesah.

Blanka @

PS: Pokud Vás zajímá co je to Reiki? Jak pracovat s energií? Co mi Reiki dá? Pak kompletní informace získáte v eBooku Zázrak Reiki, který Vám vřele doporučuji.

Blanka Heltová
Specializuji se na znovunalezení zdraví, radosti a celkové rovnováhy u lidí, pomocí Reiki, Shiatsu a tradiční čínské medicíny. Můj příběh si přečtěte zde >> Blanka je také učitelem Reiki a pořádá semináře, kde učí lidi s Reiki pracovat. Termíny seminářů najdete zde >> Je autorkou eBooků Zdarma 5+ tipů, jak najít toho pravého učitele Reiki >> a Organove hodiny >> Autorkou jedinečného eBooku o Reiki Zázrak Reiki >> A autorkou eBooku Cesta k uzdravení Cesta k uzdravení >>
Komentáře